Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arhitektu birojs «Kubs» sācis projektēto objektu būvkonstrukciju pārbaudi

Arhitektu birojs «Kubs», kas bija iesaistīts Zolitūdē sabrukušā lielveikala «Maxima» būvniecībā, ir sācis padziļinātas pārbaudes un ekspertīzes būvkonstruktoru biroju izstrādātajām nesošajām konstrukcijām savos īstenotajos projektos, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Evija Ansonska.

Kopumā tiks pārbaudīti vairāk nekā 29 objekti, kas projektēti laika posmā no 2000.gada. Visas ar pārbaudēm saistītās izmaksas segs pats birojs.

Pirmie tiks pārbaudīti lielākie un sabiedriski nozīmīgākie objekti, tajā skaitā tirdzniecības centrs «Rimi» Valdemāra ielā 47, «Crysler» centrs Krasta ielā 40 un tirdzniecības ēka «Lāčuks» Čaka ielā 72. Plānots, ka viena objekta ekspertīze varētu ilgt vienu līdz divus mēnešus. Sabiedrība un mediji tikšot informēti par pārbaužu rezultātiem.

«Lielveikala «Maxima» traģēdija mums visiem ir liels šoks un cilvēcisks pārdzīvojums. Mēs izsakām visdziļāko līdzjūtību traģiskajā nelaimē bojāgājušo tuviniekiem un apliecinām dziļu cieņu visiem glābšanas dienestiem, kas pašaizliedzīgi strādājuši un izglābuši desmitiem cilvēku dzīvības,» uzsver biroja «Kubs» valdes loceklis Andris Kalinka.

Kalinka uzsver, ka «Kubs» pārstāvji uzskata par savu pienākumu veikt visu savu projektēto būvju un mūsu piesaistīto dažādu būvkonstruktoru biroju izstrādāto nesošo konstrukciju pārbaudi, lai sabiedrībai nebūtu ne mazāko šaubu par šo ēku drošību.

Ikviena būvniecības objekta projektēšana un būvniecība ir sertificētu arhitektu, būvkonstruktoru, būvinženieru, būvnieku, būvuzraugu un citu iesaistīto pušu sadarbība, kurā katrs veic savu darbu izpildi un nes par to atbildību, norāda Ansonska. Lielveikala «Maxima» būvniecībā iesaistītie uzņēmēji - būvuzraudzības uzņēmums «CMConsulting», arhitektu birojs «Kubs», būvkonstruktoru birojs «HND Grupa», būvniecības uzņēmums «Re&Re» un ēkas īpašnieks un attīstītājs «Homburg Group» ir izveidojuši darba grupu un piesaistījuši neatkarīgos ekspertus un institūcijas, lai veiktu padziļinātu notikušā izpēti un pēc iespējas ātrāk sniegtu sabiedrībai atbildes par notikušās traģēdijas patiesajiem cēloņiem.

Darba grupa pilnībā sadarbosies ar tiesībsargājošajām iestādēm un glābšanas dienestiem, sniegs visus pieprasītos dokumentus, materiālus un protokolus, lai pēc iespējas ātrāk tiktu noskaidroti notikušā cēloņi, uzsver uzņēmums.

Kā ziņots, šodien pēcpusdienā zem Zolitūdes lielveikala gruvešiem atrastas vēl viena cilvēka mirstīgās atliekas, līdz ar to traģēdijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 53, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.