Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dienesti paziņo, ka pilnībā pārtrauc glābšanas darbus

Speciālie dienesti pēc trešā nogruvuma pieņēmuši lēmumu pilnībā pārtraukt glābšanas darbus nelaimes vietā. Par turpmāko rīcību saistībā ar darbiem veikalā «Maxima» Zolitūdē lēmums tiks pieņemts svētdien no rīta.

Konsultējoties ar ekspertiem, dienesti secinājuši, ka pussagruvušajā veikalā šobrīd glābējiem strādāt ir bīstami.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Armands Ploriņš ar nožēlu konstatēja, ka iespējas zem gruvešiem atrast vēl kādu izdzīvojušo līdzinās nullei, vēsta LETA.

«Vērtējot situāciju, kādas ar dzīvību nesavietojamas traumas bija guvuši līdz šim bojā gājušie, atrast vēl kādu izdzīvojošo nav iespējams,» piebilda Ploriņš.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš teica, ka līdz brīdim, kad notika trešais nogruvums, no gruvešiem nebija atbrīvoti 80 kvadrātmetri teritorijas un glābēji bija tuvu glābšanas darbu noslēgumam.

Traģēdijas vietā turpinās dežurēt glābēji un citu dienestu darbinieki. Kā novēroja LETA, daļa glābēju pamazām pamet notikuma vietu.

Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis piebilda, ka pašlaik bez vēsts pazudušo cilvēku skaits ir samazinājies līdz septiņiem, bet tas nenozīmējot, ka visi šie cilvēki atrodas zem drupām un bojā gājušo skaits varētu būt arī mazāks.

Pazudušo skaits dienas gaitā samazinājies, jo daļa cilvēku savus pieteikumus atsaukuši, jo sakontaktējušies ar saviem radiem un paziņām.

Kā novēroja aģentūra LETA, tad cilvēki turpina nākt uz traģēdijas vietu, lai noliktu svecītes. Savukārt par glābēju lēmumu notikuma vietā pārtraukt glābšanas darbus, sanākušie cilvēki nepauda sašutumu, bet gluži pretēji izturējās saprotoši.

Tomēr daži sapulcējušies iedzīvotāji sākuši apspriest glābšanas darbu norisi, proti, cik tā bijusi kvalitatīva, kāpēc atsevišķos brīžos traģēdija vietai nav pielaisti atsevišķi eksperti, vai izmantoti suņi gruvešos iesprostoto cilvēku meklēšanā. Tomēr Pētersone-Godmane noliedza ne tikai šīs, bet arī citur izskanējušās runas par glābēju nekvalitatīvo darbu.

Zolitūdes lielveikalā «Maxima» šovakar īsi pirms plkst.18 notika trešais jumta nogruvums, kas nebija izraisīts speciāli.

Glābēji šajā nogruvumā necieta.

Glābšanas darbi tajā vietā nenotika un pēc glābēju saskaitīšanas konstatēts, ka neviens nav cietis, aģentūrai LETA teica Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava.

Sestdien pēcpusdienā zem Zolitūdes lielveikala «Maxima» gruvešiem atrasts 54.traģēdijā bojāgājušais.

Vēl vairāk nekā desmit cilvēki policijā ir pieteikti kā pazuduši.