Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina autovadītājus mainīt braukšanas paradumus

Ņemot vērā, ka svētdienas pievakarē un naktī uz pirmdienu strauji mainīsies laika apstākļi, «Latvijas Valsts ceļi»(LVC) ir izplatījuši aicinājumu autovadītājiem mainīt braukšanas paradumus.

LVC aicina autovadītājus pārliecināties par to, ka automašīnas ir atbilstošā tehniskajā stāvoklī, īpaši pievēršot uzmanību riepu stāvoklim un gaismu regulējumam.

No 1.decembra līdz 1.martam automašīnām ir jābūt aprīkotām ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.

Auto vadīšanas manierei jābūt tādai, kas ļauj laicīgi saskatīt potenciāli bīstamu satiksmes situāciju, paredzēt tās attīstību un pieņemt pareizu lēmumu tās novēršanai. Jāizvairās no straujas manevrēšanas un jāizvēlas ceļa un laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums.

Līdz 31.martam tiek īstenots ceļu ziemas dienests, kad ceļu uzturētāji ir mobilizēti un gatavi darbam jebkurā diennakts laikā, tā nodrošinot operatīvu ceļu attīrīšanu no sniega un pretapledojuma apstrādi.

Ceļu uzturētāji ir sagatavojušies ziemas sezonai un uzsāks darbus līdzko tas būs nepieciešams.

Jāatceras to, ka ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu, bet gan vērsta uz normatīvā laika ievērošanu pēc iespējas ātrākai braukšanas apstākļu uzlabošanai, tāpēc jārēķinās ar to kā faktiskā satiksmes situācija ziemā var mainīties ļoti strauji.