Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī ārvalstīs iededz svecītes, pieminot Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos

Jau kopš piektdienas cilvēki pie Latvijas vēstniecības Lietuvā iededz svecītes un noliek ziedus, pieminot Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos un cietušos, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ziedi tiek likti un svecītes iedegtas arī pie Latvijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā, kā arī pie Latvijas vēstniecības Igaunijā.

Turklāt Igaunijā un Lietuvā šodien ir izsludināta sēru diena, tāpēc pie valsts un pašvaldību, kā arī pie dzīvojamajām ēkām ir izkārti valsts karogi sēru noformējumā.

Vairākas pasaules valstis arī izveidojušas līdzjūtību grāmatas, kurās aicina vai tuvākajās dienās aicinās parakstīties iedzīvotājus, kuri vēlas izteikt līdzjūtību traģēdijā cietušajiem.

Līdzjūtību grāmata 22.novembrī atvērta ASV, 24.novembrī - Gruzijā, bet 25. novembrī šādu grāmatu atvērs arī Kanādā, Krievijā, Ukrainā, Lietuvā, Igaunijā un Beļģijā. Iepriekš ĀM informējusi, ka šādas grāmatas atvērtas arī Lielbritānijā, Īrijā, Somijā Itālijā, Ungārijā, Azerbaidžānā, Vācijā, Polijā un Zviedrijā.

Gruzijā atvērtajā līdzjūtību grāmatā kā viena no pirmajām parakstījusies Gruzijas ārlietu ministre Maija Pandžikidze. Amatpersona arī personīgi paudusi dziļāko līdzjūtību Latvijas vēstniecei Gruzijā Elitai Gavelei.

Savus līdzjūtības ierakstus grāmatā atstājuši arī Gruzijā dzīvojošie latvieši, Gruzijā akreditētie vēstnieki un diplomāti. Tāpat vēstniecība nepārtraukti saņem zvanus no Latvijas draugiem - Gruzijas Parlamenta deputātiem, valdības locekļiem, kā arī no Gruzijas iedzīvotājiem. Traģisko notikumu Gruzijā piemin arī ziņu raidījumos.

Lai gan Igaunijā līdzjūtību grāmata parakstīšanai iedzīvotājiem oficiāli būs pieejama tikai rīt, tajā savu ierakstu jau veicis Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilves.

«Mēs esam ar jums, mēs sērojam kopā un kopā mums ir jāiet tālāk, saglabājot atmiņas par tiem, kurus esam zaudējuši un mums jābūt stingriem savā pārliecībā nepieļaut šo notikumu atkārtošanos. Mūsu tautas ir pārdzīvojušas daudzas, pārāk daudzas traģēdijas, tomēr mēs esam spējuši tās pārvarēt un pacelties no jauna,» savā ierakstā uzsvēris Igaunijas prezidents.

Kā ziņots, Zolitūdē ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala «Maxima» drupās atrasti jau 54 bojāgājušie.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā «Reģi» notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.