Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Raidījums nāk klajā ar veikala «Maxima» darbinieku liecībām

Veikala «Maxima» darbinieku sniegtās liecības liktenīgajā dienā liecina par to, ka veikala īrētās telpas bijušas ekspluatācijai neatbilstošā stāvoklī un, iespējams, tieši uz jumta veikto remontdarbu dēļ regulāri applūdušas, vēsta TV3 raidījums «Nekā personīga».

Darbinieki jau sen ēkā esot pamanījuši nepilnības. Kad šo ēku cēla, vairāki tagadējie «Maxima» darbinieki strādājuši citā veikalā, kurā nākuši iepirkties celtnieki, kas šo ēku cēla. Pēc ziemas viņi pavasarī stāstījuši, ka «tur viss ir saplaisājis», un pamati no jauna esot jānostiprina. Kad tika būvēta otrā kārta, ēkā bijušas plaisas, bijuši uzstādīti balsti, ēka cietusi no ūdens.

«Mūsu ģērbtuvēs visu laiku krājās ūdens. Mums visa noliktava pludoja. Kabinetus aizlēja, preces sabojāja. Mums visu laiku lija ūdens. Viņi nesaprata, no kurienes tas ūdens. Kā lietus gāž, tā mums ūdens noliktavā. Noliktavā stāvēja stutes. Meitenes baidījās uz tualeti iet. Viņi tikai atnāk un paskatās - nekas tur nekrīt - kaut ko palaboja un viss. Noņēma stutes un pateica, ka viss kārtībā.» Kad sāka uz jumta vest zemi, veikala darbinieki teikuši:«Mums laikam dzīviem zārku taisa».

Darbinieces vēlējās palikt anonīmas, jo netic, ka «Maxima» kaut ko mainīs savā attieksmē, kā arī baidījušās no priekšniecības represijām, ziņo raidījums.

«Maxima Latvija» zīmola un komunikācijas departamenta direktore Viktorija Gulbe raidījumam tiešraidē, komentējot šīs liecības, norādīja, ka telpas veikals īrējis no ēkas īpašnieka SIA «Homburg Zolitūde», un visas atļaujas strādāt veikalā bijušas saskaņotas ar arhitektiem un būvvaldi. 11.novembrī celtniecības eksperti un īpašnieki esot apsekojuši veikalu un secinājuši, ka darbi uz jumta un pazemes autostāvvietā ir atbilstoši un saskaņoti ar būvvaldi

Tāpat veikala darbinieces raidījumam stāstīja, ka signalizācija regulāri atskanējusi jau mēnesi, dažreiz pat katru dienu, nedēļā tā nostrādājusi vismaz reizi. Divu nedēļu laikā pircēji tika evakuēti tikai vienu reizi. Tie, kurus izveda ārā, aizgāja prom, taču viņu vietā nāca jauni pircēji, stāstījuši darbinieki, kas norādījuši, ka veikalam vienmēr primārā bijusi peļņa.Tāpēc arī darbiniekiem bija jāpaliek savās vietās un jāstrādā.

Kāda no veikala darbiniecēm stāsta par savu bojāgājušo kolēģi: «Mūsu Ņina, kas gāja bojā, viņa pa dienu tika tikai divas reizes uz tualeti vai ko iekost, viņa bija labsirdīga, laba... Laida jaunās meitenes uzpīpēt... Strādājām pa piecām stundām, neizejot ārā... Ja kādreiz kasēs strādājošajiem palika slikti, darbinieki pat turpat vēma, jo viņus nelaiž ārā - nav, kas strādā.»

54 traģēdijā bojāgājušo vidū ir arī pieci veikala «Maxima» darbinieki.