Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zolitūdes traģēdijā cietušajiem saziedoti vairāk nekā 300 000 latu

Traģēdijā lielveikalā «Maxima» cietušo un viņu atbalstam «Ziedot.lv» dažās dienās līdz svētdienas vakaram saziedoti vairāk nekā 300 000 latu, aģentūrai LETA uzzināja «Ziedot.lv».

Organizācija uzsver, ka tik liela ziedotāju aktivitāte liecina, ka Latvijā ir ļoti līdzcietīga sabiedrība un neviens nav palicis vienaldzīgs šajā nelaimē. Par iespēju palīdzēt interesējas ne tikai cilvēki Latvijā, bet arī tautieši ārzemēs.

«Ziedot.lv» ir atvēris labdarības tālruni 90006385 ziedojumiem, lai palīdzētu traģēdijā lielveikalā «Maxima» cietušajiem un viņu tuviniekiem. Viens zvans uz labdarības tālruni maksā vienu latu, tāpat ir iespējams ziedot tīmekļa vietnē «www.ziedot.lv».

«Ziedot.lv» kontā sociālajā tīklā «twitter.com» norādīts, ka saņemta informācija «par dīvainām īsziņām, kurās aicina atbalstīt traģēdijā cietušos». «Esiet uzmanīgi un pārliecinieties, kas ir sūtītājs,» uzsver «Ziedot.lv».

«Visa Latvija ir kopā ar 21.novembra traģēdijā cietušajiem un viņu ģimenēm. Viņi nav vieni un nebūs vieni, jo visa Latvija ir kopā ar viņiem un gatava palīdzēt. 21.novembra vakars bija liktenīgs vairākiem desmitiem Latvijas ģimeņu, kad lielveikalā Zolitūdē iebruka jumts. Prātam neaptveramā traģēdija izdzēsusi daudzas dzīvības, un nelaimē cietuši līdzcilvēki,» sacīts organizācijas mājaslapā aicinājumā atbalstīt traģēdijā cietušos.

«Cietušie patlaban saņem neatliekamo palīdzību, taču nelaime sāp vēl ilgi un atbalsts būs nepieciešams arī tad, kad palīdzības dienestu sirēnas apklusīs un iestāsies ierastā dzīve. Mums ierastā, bet ne viņiem, kuri piedzīvoja savu tuvinieku nāvi vai izdzīvoja, bet vēl ilgi jutīs gan fiziskās, gan dvēseles sāpes,» teikts mājaslapā.

Par līdzcilvēku ziedojumiem plānots sniegt sociālo un medicīnisko palīdzību, kad tāda būs nepieciešama. Tādējādi organizācija būs gatava palīdzēt, kad cietušajiem tas būs nepieciešams. Ošāne iepriekš minēja, ka varētu tikt palīdzēts, piemēram, sedzot bēru izdevumus, sniedzot psiholoģisko palīdzību, sedzot slimnīcas un ārstēšanās izdevumus.

Cietušie un viņu tuvinieki, ja ir nepieciešama palīdzība, ir aicināti zvanīt uz tālruni 28808551, rakstīt uz e-pastu «ziedot@ziedot.lv» vai arī doties uz organizācijas biroju.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gājuši vismaz 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Gruvešos turpinās glābšanas darbi - iespējams, veikala drupās atrodas vēl kāds bojāgājušais.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.