Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārsts: Mani gatavo tam, ka šī nebūs pēdējā reize

Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs ārsts Pēteris Tomiņš, kurš uzreiz pēc jumta iegruvuma veikalā Zolitūdē steidzās glābt cilvēku dzīvības, pauž bažas, ka šī nelaime nebūs pēdējā.

Ārsts sarunā ar Latvijas Televīziju atzina, ka tā dēvēto trekno gadu paviršās celtniecības sekas vēl jutīsim.

«Tas bija [būvinženieris Sergejs] Meierovica kungs, kurš teica ļoti skarbus vārdus, un tas bija Valsts prezidents, kas teica vēl skarbākus vārdus. Šie divi cilvēki mani gatavo tam, ka šī nebūs pēdējā reize,» teica Tomiņš.

Jautāts, vai Latvija ir gatava šādām lielām nelaimēm, ārsts saka, ka neviens nekad tam īsti gatavs nav.

«Esmu tā tēmēti pastudējis literatūru un pasaules pieredzi, un man jums ir jāsaka, ka neviens tam īsti nekad gatavs nav. Viens jautājums ir kvantitātē, cik būs cietušo. Un no otras puses, resursos, psiholoģiskajā un organizatoriskajā gatavībā,» teica viņš.

To, ka sagrautajā veikalā vairs nebūs izdzīvojošo, pieredzējušais ārsts sapratis jau nākamās dienas, 22.novembra, rītā. «Tādā temperatūrā atdziest neglābjami. Ja apkārt ir liela, auksta masa, betona kluči siltumu no organisma burtiski izsūc. Pat tajā gadījumā, ja formāli vēl varētu būt dzīvs, tad no atsilšanas vien tur vairs nekas nevar būt un perspektīva izdzīvošanai tuvojas nullei.»

Ārsts arī piekrīt glābēju lēmumam pārtraukt glābšanas darbu sestdienas vakarā.