Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemas vētrā ASV gājuši bojā 13 cilvēki

Ziemas vētrā ASV dienvidrietumos gājuši bojā vismaz 13 cilvēki, vēsta Savienoto Valstu mediji.

Meteorologi prognozē, ka vētra, nesot līdzi stindzinošu lietu un sniegu, turpināsies vēl vairākas dienas, apgrūtinot amerikāņu ceļojumu plānus Pateicības dienas brīvdienām.

Trešdien spēcīga snigšana gaidāma arī Apalaču kalnos un Jaunanglijā, ASV ziemeļaustrumos, bet ceļu un gaisa satiksme slikto laikapstākļu dēļ varētu būt traucēta arī tālāk uz dienvidiem, prognozē sinoptiķi.

Amerikāņu automobiļu asociācija paredz, ka nedēļas nogalē ceļā dosies vairāk nekā 43 miljoni cilvēku, daudzi no kuriem apmeklēs savas ģimenes, kas dzīvo citviet, lai kopīgi nosvinētu Pateicības dienu.

Pateicības diena jeb ražas svētki ASV tiek svinēti novembra ceturtajā ceturtdienā, pieminot pirmo Amerikas kontinenta kolonistu izdzīvošanu, pateicoties vietējo indiāņu cilšu palīdzībai, kas iemācīja badu cietušajiem iebraucējiem audzēt kukurūzu un medīt tītarus.

Tikmēr apledojušais ceļš un plūdi jau apgrūtina satiksmi Oklahomā, Teksasā, Kalifornijā, Ņūmeksikā un Arizonā.

Ceļu satiksmes negadījumos Oklahomā dzīvību zaudējuši četri cilvēki un vēl četri gājuši bojā Teksasā.

Ņūmeksikā, apgāžoties automašīnai, dzīvību zaudējusi četrus gadus veca meitenīte. Kalifornijā viens cilvēks miris, saskaroties ar pārrautiem elektrības vadiem, un viens cilvēks gājis bojā, kad automašīnai uzkritis koks. Arizonā vētras izraisīti plūdi vienu cilvēku ieskalojuši upē, vēsta mediji.