Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers: «Maxima» traģēdija ir smags noziegums

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) pauž pārliecību, ka traģēdija Zolitūdē ir smags noziegums, kas ātri jāizmeklē un jānoskaidro vainīgie.

Premjers pirmdienas rītā sarunā Latvijas Televīzijā sacīja, ka policija līdz šim ir izdarījusi lielu darbu, savākusi pierādījumus, nopratinājusi amatpersonas, tāpēc rezultāts neizpaliks.

Arī Dombrovskis noliedz, ka būtu iespējama kāda dokumentu viltošana, jo visi dokumenti, kas saistīti ar šo būvprojektu, jau tika izņemti neilgi pēc nelaimes.

Premjers emocionāli noraidīja pārmetumus, ka viņš nav pietiekami uzrunājis sabiedrību un nav mēģinājis cilvēkus nomierināt jau piektdienas rītā. Dombrovskis uzskata, ka šādi pārmetumi no žurnālistu puses ir nekorekti, lai gan piektdien premjers nav piekritis pat īsai telefonsarunai televīzijā.

Arī uz jautājumu, vai nevajadzētu steidzami palielināt atalgojumu glābējiem, kuri nedomājot par sevi steidz palīgā nelaimē cietušajiem, premjers vairākkārt sacīja, ka «par to ir jādomā», taču vienlaikus viņš arī atzīmēja, ka pēc krīzes iekšlietu sistēmā strādājošajiem jau tika palielinātas algas.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja vismaz 54 cilvēki, tostarp trīs ugunsdzēsēji, bet vēl vairāki desmiti guva smagus savainojumus.