Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plēsnieks: Nebijām domājuši par Latvijas rekorda labošanu

Latviešu svarcēlājs Artūrs Plēsnieks pēc atgriešanās no Maskavas, kur ar jaunu Latvijas rekordu tika izcīnīta trešā vieta Prezidenta kausa izcīņā, portālam «Apollo» izteicās, ka pirms sacensībām ne viņš pats, ne treneris Eduards Andruškevičs par rekorda labošanu nav domājuši.

Plēsnieks, kurš startēja svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, raušanā tika galā ar 180 kilogramus smagu stieni, kas ir jauns Latvijas rekords. Grūšanā Latvijas sportists pieveica 220 kilogramu smagumu, bet kopsummā tika pie 400 kilogramiem, uzstādot jaunu Latvijas rekordu.

«Konkurence arī pēc protokola bija nopietna, jo pirmais trijnieks uzrādīja labus rezultātus,» stāsta Artūrs, kurš piebilst, ka Prezidenta kausa izcīņa tikusi iekļauta starptautiskajā sacensību kalendārā. «Pērn gan nebraucām uz šīm sacensībām, jo pēc olimpiskajām spēlēm nebiju formā.»

Plēsnieks neslēpj, ka startēt Maskavā bijis ļoti grūti, jo ceturtdienas vakarā ceļā uz Maskavu viņš uzzinājis par lielveikalā «Maxima» notikušo traģēdiju. «Iegāju «Twitter» un sekoju līdzi ziņām, ka ir viens bojāgājušais. Cerējām, ka varbūt tomēr tā nebūs patiesība. Kad notika otrais nobrukums, bijām jau lidmašīnā. Tiklīdz tiku pie interneta, apskatījos ziņas un biju šokēts. Pirms sacensībām bija grūti sagatavoties. Arī tagad galva vēl ir dulla no emocijām...»

«Treneris vēl pirms mačiem vaicāja, kāda ir mana pašsajūta. Saprotams, ka nebija labs noskaņojums. Nebijām pat domājuši par Latvijas rekorda labošanu,» norāda Plēsnieks.

Latviešu svarcēlājs šogad pēc konkurenta diskvalifikācijas tika pie Eiropas čempionāta bronzas godalgas, tomēr Artūrs saka, ka medaļu, visticamāk, dabūs vien nākamā gada Eiropas čempionātā. «Es pat nezinu, vai viņš [gruzīns Dāvids Gogija] medaļu jau ir atdevis, jo nekas par to nav ziņots. Ir bijuši gadījumi, kad sportisti pēc tam vienkārši pasaka, ka medaļa ir kaut kur pazudusi. Taču ne jau godalga ir galvenais, svarīgākais ir tas, ka ieguvu trešo vietu un sasniedzu labu rezultātu.»

«Gada nogale aizritēs, ja ne gluži atpūtas režīmā, tad noteikti ne tik intensīvi kā līdz šim. Vienkārši būs jāuztur sevi formā, lai muskuļos būtu tonuss. Februārī Dobelē būs Latvijas atklātais čempionāts, bet aprīlī gaidāms Eiropas čempionāts,» tuvākās sacensības piemin Artūrs.

Rezumējot gadu, Plēsnieks to novērtē ar plusa zīmi. «Gada beigas sanākušas veiksmīgākas nekā cerēts, jo vasarā plānus izjauca savainojums. Nevarētu teikt, ka tā bija smaga trauma, taču sāpes bija jūtamas. Labi, ka tas viss palicis aiz muguras