Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vēl viens laimīgas izglābšanās stāsts: tēvu izglābusi mazā meitiņa

Betiņa ir mans sargeņģelis, tā par savu mazo meitiņu Elizabeti saka Andrejs Gricāns - viņš ir viens no tiem, kam izdevās sveikā izkļūt no brūkošā lielveikala, izglābjot arī savu sešgadīgo meitu.

Latvijas Televīzijai vīrietis stāsta, ka viņu izglābis tas, ka Elizabete ļoti vēlējusies iegādāties «Lego» konstruktoru, un tēvs pārstājis staigāt pa veikala zāli, meklējot pārtiku, un liktenīgajā brīdī pienācis pie rotaļlietu plaukta. «Ja nebūtu bērna, būtu staigājis par zāli un nezinu, kā būtu,» Latvijas Televīzijai stāsta Andrejs.

Ceturtdien Andrejs kopā ar savu sešgadīgo Elizabeti pēc meitas deju pulciņa nodarbības devās uz veikalu «Maxima». Andrejs veikalā pirka pārtiku, bet meita, kā ierasts, aplūkoja «Lego» rotaļlietas.

Tēvs stāsta, ka viņam bijusi brīva nauda un nolēmis viņai nopirkt «Lego» konstruktoru, pienācis pie meitas, un tajā brīdī atskanējis tāds kā blīkšķis. Virsū sākuši krist plaukti.

«Es biju pie mantām. Kad tas sākās, es skrēju prom. Tētis teica, lai es pietupjos un uz galvas salieku rokas,» stāsta meitenīte.

Ātri reaģēt un neapjukt palīdzējis Andreja 20 gadu dienests Militārajā policijā.

Andrejs stāsta, ka pirmā doma bijusi - gāžas jaunuzbūvētā dzīvojamā māja.

«Pirmās domas bija - viss, tās ir beigas. Tad kļuva tumšs, un viss apklusa. Es paķēru bērnu aiz rokas un skrējām uz izeju,» atceras Andrejs.

Cilvēki esot grūstījušies pie izejas, bērns sapinies vados. Kāda sieviete esot nokritusi zemē, cilvēki skrējuši viņai pāri. «Cilvēki, kas jau bija izglābušies, stāvēja un filmēja notiekošo kā tādu šovu,» atceras Andrejs.

Andrejs izvedis meitiņu ārā no veikala telpām, apkampis un teicis, ka būs daudz mirušo, un viņiem ir palaimējies.

Mazās Elizabetes dārziņā vairākiem bērniem bojā gājis kāds no vecākiem. Par veikala «Maxima» būvdarbu kvalitāti Andrejs iedomājies, katru dienu dodoties uz darbu ar divriteni caur veikala «Maxima» stāvvietas placi.

«Bruģis šūpojās. Es pie sevis nodomāju- atkal haltūru sataisījuši. Un nodomāju - ja jau pieļāvuši šeit haltūru, tad arī iekšā noteikti...kā jau tas pie mums ir,» stāsta Andrejs.

Jau ziņots, ka Zolitūdes traģēdijā bojā gāja 54 cilvēki.