Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gaidāma Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna koncertprogramma «Trīs zvaigznes»

7. decembrī Siguldas novada Kultūras centrā izskanēs Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna koncertprogramma «Trīs zvaigznes».

Uģis Roze, Zigfrīds Muktupāvels un Andris Ērglis - trīs dziedātāji, trīs dažādas personības, kuras vieno Latvija kā mājas, kā nākotne - apvienojušies koncertprogrammā «Trīs zvaigznes». Katrs no māksliniekiem ir atradis sev tuvāko, personiskāko un piemērotāko skaņdarbu, kas veido koncertprogrammas vienojošo pamatu. Koncertā tiks atskaņoti Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna skaņdarbi ar mūsdienu latviešu dzejnieku vārdiem. Tajā izskanēs dziesmas, kas tapušas pirms vairāk kā 20 gadiem un nu sagaidījušas pirmatskaņojumu trīs dziedātāju izpildījumā, kā arī jaunas, nesen tapušas dziesmas.

Imanta Kalniņa mūzika Jānim Lūsēnam kopš 15 gadu vecuma ir bijusi paraugs inteliģencei, smalkumam un teksta izpratnei mūzikā, tāpēc veidojot jauno koncertprogrammu tika izvēlētas arī Imanta Kalniņa dziesmas, kā iedvesmas avots Jāņa Lūsēna agrīnajam ceļam mūzikā.

Programmā tiks ietvertas piecas Imanta Kalniņa dziesmas un Jāņa Lūsēna jaundarbi. Visiem skaņdarbiem aranžējumus veidojis Jānis Lūsēns. Imanta Kalniņa skaņdarbos un Jāņa Lūsēna jaunradītajos mūzikas sacerējumos uzsvars likts uz aizgājušo laikabiedru latviešu dzejnieku dzeju, kas aizvien ir latviešu dzejas etalons. Tajā skanēs dziesmas gan ar Māŗa Čaklā, Knuta Skujenieka, Ojāra Vācieša, Klāva Elsberga, Māra Melgalva, Pētera Brūvera u.c. dzejnieku vārdiem.

Caurviju tēma koncertā «Trīs zvaigznes» ir mīlestība no konkrētā līdz vispārīgajam, kas ietver sevī dziļākās un īstākās jūtas, jo bez tām nav iespējams būt labam vīram, tēvam un savas zemes patriotam.

Koncertprogrammā «Trīs zvaigznes» solisti papildus atskaņos instrumentu partitūras - Andris Ērglis - perkusijas, Zigfrīds Muktupāvels - vijoli, savukārt muzikālo pavadījumu izpildīs - Jānis Lūsēns - taustiņisnstrumenti un Jānis Lūsēns jun. - ģitāras.

Koncerts «Trīs zvaigznes» izskanēs 7. decembrī plkst. 18.00 Siguldas novada Kultūras centrā.

  • Biļetes nopērkamas «Biļešu Paradīze» kasēs visā Latvijā, «bilesuparadize.lv» un Siguldas novada Kultūras centra kasē.