Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gaidāma Zuargusa (Ex-Viestura Dūles) lekcija «Kā stresā saglabāt iedvesmu un sirsnību?»

Lai decembris (un ne tikai) nenoķer cilvēkus pilnīgi nesagatavotus, 28. novembrī pl.19.00 notiks Zuargusa (ex-Viesturs Dūle) lekcija Kalnciema kvartālā «Kā stresā saglabāt iedvesmu un sirsnību?» 

Lekcija ir tiem, kuriem šķiet svarīgi šādi jautājumi:

- Kā rodas iedvesma, sirsnība? Un kāda tām saistība ar stresu?

- Kā stresu atsekot un ko ar to darīt?

- Vai var negatīvo stresu pārvērst pozitīvajā? Un ko darīt, ja nesanāk pārvērst?

- Vai ļaut stresam ienākt un sākt ar to strādāt tad, kad «smeļas pāri lūpai», vai arī zinot, ka tas ir neizbēgami sākt ar stresu darbu savlaicīgi.

Rezumējot- mūsu smadzenes atkarībā no mūsu mākas tikt galā ar stresu ir mūsu spēks, vai gluži otrādi var būt mūsu Ahilleja papēdis. Tātad šī lekcija būs - priekā un pozitīvā stresā. Iedvesma un stress «iet roku rokā» gandrīz vienmēr - jo sevišķi attīstoties, mainoties, mācoties. Smadzenes un mūsu ķermenis to rāda pirms paši esam to apzinājušies.

Daudziem tas droši vien ir zināms, ka stress var būt jūsu iedvesmas Ferrari: ja nesavaldīsiet, tad ietrieks jūs depresijas stūrī, un tajā pašā laikā, stress var būt jūsu iedvesmas Ferrari, kas var jūs aizvest.. kur vēlaties. Ja stress ir negatīvs, tad visi personiskās dzīves un darba procesi, lai cik talantīgi tie nebūtu plānoti un jūs paši nebūtu izcili apķērīgi, var vienkārši mežģīties uz katra soļa.

Lielais izaicinājums ir šī stresa nemanāmība, uzkrāšanās un beigās mūsu pierašana pie tā... Kad it kā viss liekas normāli... (no savas/lektora pieredzes). Negatīvais stress var ienākt mūsos tiešām praktiski nemanāmi, teju vai pie katras mijiedarbības ar cilvēkiem, situācijām, informāciju utt.

Un, ja nemanot, esam pie šāda «normāli» stāvokļa pieraduši, tad bieži vien, lai nonāktu līdz iedvesmai un sirsnībai, ir krietni jāpacenšas. Lekcijas uzdevums - vai nu atkārtot, iespējams, jau zināmo, vai arī ieraudzīt jaunus principus tam, kā pārvērst negatīvo stresu pozitīvajā. Lekcijā arī lūkosim praktizēt un izjust to, kā stress mazinās ar dažiem zinātnieku «oficiāli atzītiem» trikiem - 2 - 10 minūtes ilgām «fiziskām aktivitātēm» ar asprātīgiem uzdevumiem.

Zuarguss kopā ar Latvijas Intelektuālās Attīstības fonda kolēģiem ir izstrādājuši «Vispusīga intelekta» mācību metodoloģiju, kura paredz intensīvu «mācību stresa slodzes» miksēšanu ar destresa metodēm, saglabājot spēju mācīties, adaptēties, komunicēt un pieņemt jaunus «mācību uzdevumus». Šī metodoloģija arīdzan ir zinātniski pārbaudīta un pārbaudījumu izturējusi.

  • Lekcijas ieejas maksa ir 5LVL. Lūdzam pieteikties uz kalnciemaiela@gmail.com.