Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas dome atklāj no amata atstādināto sešu būvvaldes darbinieku vārdus

Rīgas dome šodien darījusi zināmus sešu no darba atstādināto būvvaldes darbinieku vārdus.

Jau ziņots, ka Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) uz izmeklēšanas laiku no amata atstādinājis sešus Rīgas būvvaldes amatpersonas, kas parakstīja Zolitūdes «Maximas» dokumentus.

Atstādinātie būvvaldes darbinieki ir Būvniecības kontroles pārvaldes Rīgas pilsētas būvinspekcijas galvenā būvinspektore Aija Meļņikova, Būvniecības kontroles pārvaldes Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietnieks Jānis Balodis, Arhitektūras pārvaldes Arhitektu nodaļas vadītāja Inga Šuldrika, Arhitektūras pārvaldes Arhitektu nodaļas vadītāja vietniece Lolita Sarma, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija un bijušais Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs, pašlaik būvvaldes vadītāja vietnieks Andis Cinis.

Ušakova biroja vadītāja Iveta Strautiņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka Rīgas pilsētas būvvaldes darbinieki ir atstādināti nevis sasitībā ar bažām, ka viņi varētu mainīt informāciju būvprojektos, bet gan tādēļ, ka viņi ir saskaņojuši «Maxima» projektu.

«To, vai šo darbinieku rīcībās ir bijuši kaut kādi pārkāpumi, vērtēs speciāla darba grupa, kuru ir izveidojis būvvaldes vadītājs,» sacīja Strautiņa.

Vienlaikus šodien kļuvis zināms, ka Rīgas dome internetā publicēs Zolitūdē iegruvušā veikala «Maxima» apstiprināto projektu, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas domes priekšsēdētāja preses sekretāre Olga Proskurova.

Precīzu vietnes adresi Proskurova solīja nosaukt pēcpusdienā.

Kā ziņots, Zolitūdē 21.novembra vakarā, iebrūkot lielveikala «Maxima» jumtam, drupās dzīvību zaudējuši 54 cilvēki. Bīstamo darba apstākļu dēļ cietušo bojāgājušo meklēšana turpinājās četras dienas.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā «Reģi» notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.