Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Būvvalde lūdz uzsākt kriminālprocesu pret Mirski par neslavas celšanu

Rīgas pilsētas būvvalde lūgusi Valsts policiju izvērtēt bijušā partijas «Saskaņas centrs» biedra Aleksandra Mirska (tagad partija «Alternative») izplatītos paziņojumus plašsaziņas līdzekļiem, apzināti sniedzot klaji nepatiesu informāciju, ka, pēc  Mirska vārdiem, «daži vadoši darbinieki Rīgas domē pēdējo pāris diennakšu laikā izņēmuši un pielabojuši dokumentus, kas saistīti ar tirdzniecības centra «Maxima» būvniecību Zolitūdē».

Būvvalde norāda, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, būvprojektus izstrādā ne mazāk kā trīs eksemplāros. Pirmo eksemplāru – būvprojekta oriģinālu – glabā projektētājs likumā «Par arhīviem» noteiktajā kārtībā, otro eksemplāru – būvniecības kopiju ar saskaņojumu oriģināliem – projektētājs iesniedz būvvaldē glabāšanai arhīvā, bet trešo kopiju projektētājs nodod pasūtītājam.

Rīgas būvvalde informē, ka kopš šī gada 21.novembra dokumentācija saistībā ar būvniecību Priedaines ielā 20 nav izsniegta un nevarēja būt izsniegta trešajām personām, tostarp Rīgas domes amatpersonām, kā arī tajā nav veikti nekādi labojumi vai papildinājumi. Būvvalde norāda, ka tās arhīvā esošajā dokumentācijā nav iespējams veikt labojumus, jo tie būtu acīmredzami, salīdzinot ar pārējiem būvprojekta eksemplāriem, tajā skaitā tiem, kurus Valsts policija ir izņēmusi no projektētāja arhīva.

Būvvaldes ieskatā šādi paziņojumi ceļ neslavu Rīgas pašvaldībai, jo Mirskis apzināti plašsaziņas līdzekļos izplatījis nepatiesus, pašvaldību un tās amatpersonas apkaunojošus izdomājumus un ar savām darbībām veicis Krimināllikuma 157.pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu. Tādējādi Rīgas būvvalde lūdz policiju uzsākt kriminālprocesu pret Mirski par neslavas celšanu plašsaziņas līdzekļos.