Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Āboltiņa Zolitūdes traģēdiju salīdzina ar 11.septembri ASV

Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (V) ir sašutusi par būvkompānijas «Re&Re» un veikalu tīkla «Maxima Latvia» vadības uzvedību traģēdijas dienās.

Intervijā radio «Baltkom» Āboltiņa sacīja: «No iestādēm, uz kurām šobrīd guļ aizdomu ēna, šajās dienās neredzēju nevienu pārstāvi. Neredzēju būvkompānijas «Re&Re» vadību, neredzēju projektēšanas kompānijas [arhitektu birojs «Kubs»] vadību, neredzēju veikalu tīkla «Maxima» vadību. Tas nabaga zēns no «Maxima» preses dienesta nespēja atbildēt ne uz vienu jautājumu. Tas ir veikalu tīkla vadības cinisms.»

Āboltiņa uzsvēra, ka valdībai un neskaitāmo veikalu tīklu un tirdzniecības centru Latvijā vadībai jādara viss iespējamais, lai cilvēki nebaidītos ieiet veikalos.

 «Cilvēkiem jābūt pārliecinātiem, ka viņi var ieiet veikalā, un tas nesabruks pār viņu galvām. Kad atskan trauksmes signāls, viņiem jābūt pārliecinātiem, ka tie, kas par to ir atbildīgi, šajā brīdī nedomās par peļņu. Sieviete, kas bija izglābusies, stāstīja, ka kasieri sēdējuši līdz pēdējam, jo acīmredzot domājuši, ka viņi nedrīkst pamest savas darba vietas. Vai mums cilvēka dzīvība ir vērtība tikai vārdos vai arī darbos? Katram, kas to šajā situācijā neizdarīja, jāatbild par to,» pauda Āboltiņa.

«Brīvdienās biju veikalā - cilvēki ienāk un skatās uz griestiem. Mēs daudz runājam par būvniecības likumu.Taču no cilvēku bezatbildības un alkatības neviens likums nepaglābs.[...].Ja salīdzina Latvijas un ASV izmērus, tad pēc ASV proporcijām 54 mūsu bojāgājušie cilvēki būtu pielīdzināmi astoņiem tūkstošiem bojāgājušo ASV, kas ir vairāk nekā 11.septembra terora aktos bojāgājušo,» atzīmēja Āboltiņa.

«Drupas miera laikā - tās ir sāpes un traģēdija. Kas tajā vainojams?Tā nav daba, tā ir cilvēku kļūda,» sacīja Āboltiņa.

Āboltiņa izteica visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem.