Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija vērtēs, vai par cilvēku neevakuēšanu no veikala sākams atsevišķs kriminālprocess

Policija vēl vērtēs, vai par cilvēku neevakuēšanu no veikala «Maxima», Zolitūdē, kur sabrūkot jumta konstrukcijai gāja bojā 54 cilvēki, sākams atsevišķs kriminālprocess, pirmdien žurnālistiem atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Šī gadījuma izmeklēšana ir viens no izmeklēšanas uzdevumiem, un pašlaik tiek gaidīts kompetento iestāžu slēdziens par to, kā bija jārīkojas pēc tam, kad veikalā iedarbojās signalizācija.

«Tad ir nākošais solis – policija izvērtēs, vai tas būs atsevišķs kriminālprocess, vai šī kriminālprocesa ietvaros, par to jau lems izmeklēšanā,» viņš norādīja.

Jau ziņots, ka ugunsdzēsības trauksme atskanēja arī traģēdijas dienā, bet cilvēki evakuēti netika. Veikala pārstāvji stāstīja, ka viņu instrukcija paredz, ka pirms evakuācijas draudi ir jāpārbauda, jo var gadīties, ka nostrādā maldinošs signāls. Tā kā ugunsgrēka pazīmes netika atklātas, cilvēku evakuācija netika uzsākta.

Policijas pirmā versija par traģēdiju ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija - ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, kad jumta segums tika papildināts ar dažādiem materiāliem.