Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latkovskis lūdz rast iespējas Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanā piesaistīt FIB ekspertus

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis («Vienotība») lūdzis ASV vēstniekam Latvijā Markam Pekalam rast iespējas piesaistīt ASV Federālās izmeklēšanas biroja ekspertus Zolitūdes lielveikala «Maxima» traģiskās sabrukšanas izmeklēšanā, aģentūrai BNS pastāstīja Latkovskis.

Deputāts atzina, ka vēstniekam FIB palīdzību lūdzis savā, kā Saeimas deputāta vārdā. «Es uzskatu, ka tā ir nepieciešama. Būvniecība Latvijā ir korumpētākā nozare. Jau tagad dažādiem pieaicinātajiem ekspertiem ir interešu konflikti, tādējādi šo ekspertu darbs varētu tikt apšaubīts publikas acīs,» teica Latkovskis, piebilstot, ka ASV vēstnieks apņēmies noskaidrot viņa valsts iestāžu iespējas palīdzēt šī jautājuma risināšanā.

Vienlaikus Latkovskis atzina, ka Valsts policija (VP) un Ģenerālprokuratūra šī negadījuma iemeslu noskaidrošanai ir norīkojusi pašus labākos izmeklētājus un uzraugošos prokurorus, tomēr neviens no tiem nav būvniecības speciālists. «ASV ir speciāls izmeklēšanas birojs, kam ir milzīga laboratorija, kas piemēram izmeklēja tilta sabrukšanu Miniapolē. Arī tas bija konstrukciju jautājums. Viņiem ir pieredze ar lielākām sabiedriskām būvēm. Viņiem ir uzkrāta pieredze un ekspertīze, kas būtu jāizmanto,» sacīja deputāts.

Tāpat viņš norādīja, ka šīs nelaimes izmeklēšanas izmaksas nekādā gadījumā nevar būt šķērslis patiesības noskaidrošanai. «Ja būs nepieciešams algot ekspertus, budžets tiks grozīts un tas viss tiks nodrošināts vienalga cik tas maksā. Tāpat ja būs nepieciešamas īpašas ekspertīzes - tas tiks darīts. Nauda te nevar būt nekāds šķērslis,» viņš teica.

Iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (Refornu partija) preses sekretāre Daiga Holma aģentūrai BNS, komentējot Latkovska rīcību, atgādināja, ka pirmdien Premjera un izmeklēšanā iesaistīto dienestu sanāksmes laikā tika nolemts, ka jebkuru ekspertu piesaiste jāveic procesa virzītājiem, kas šajā gadījumā ir Valsts policija vai Ģenerālprokuratūra.

Rīgā, Zolitūdē veikalā «Maxima» 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā ir bojā gājuši 54 cilvēki, tostarp trīs ugunsdzēsēji, kuri bija ieradušies glābt cilvēkus.