Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Notiesāti 29 Eirovīzijas «terorakta rīkotāji»

Par uzbrukumu gatavošanu Baku pērn maijā notikušā Eirovīzijas dziesmu konkursa laikā Azerbaidžānā pirmdien tiesa trim apsūdzētajiem piesprieda mūža ieslodzījumu, bet vēl 26 personām piespriesti dažāda ilguma cietumsodi.

Mūža ieslodzījums piespriests trim Azerbaidžānas pilsoņiem, bet pārējiem apsūdzētajiem cietumā būs jāpavada no deviņiem līdz 15 gadiem.

Līdz ar to par uzbrukumu plānošanu Eirovīzijas dziesmu konkursam līdz šim Azerbaidžānā notiesāti jau 36 cilvēki.

Jau ziņots, ka četri aizdomās turamie tika notiesāti pagājušā gada decembrī un vēl trīs - šā gada maijā.

Azerbaidžānas Drošības ministrija pēc dziesmu konkursa paziņoja, ka tā ir izjaukusi mēģinājumu Eirovīzijas laikā sarīkot teroraktus un arestējusi 40 aizdomās turamos.

Ministrija paziņoja, ka teroristiem bijušas saites ar kaimiņos esošo Irānu. Grupējums gatavojies uzbrukt koncertzālei, kur par mērķi bijis izraudzīts Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs, kā arī policijas ēkām un viesnīcām, kurās bija apmetušies ārzemnieki, mošejām un citiem reliģiska rakstura objektiem.

Ministrija informēja, ka drošības dienesti aizdomās turamos aizturējuši vairākās Azerbaidžānas pilsētās un ciematos, bet tuvāk neko šajā jautājumā nepaskaidroja.

Tiesas dokumentos teikts, ka teroristu līderis nogalināts policijas operācijas laikā Eirovīzijas priekšvakarā.