Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mežaparkā aicina uzmanīties no agresīviem gulbjiem, kas pieprasa pārtiku

Mežaparkā, Ķīšezera pludmalē, pēdējā laikā aktivizējušies gulbji, kuri izkāpj krastā un staigā pa parka asfaltētajiem celiņiem, pieprasot pārtiku no parka apmeklētājiem, brīdina pašvaldības SIA «Rīgas meži».

Ķīšezera pludmalē mītošie gulbji ir pieraduši, ka Mežaparka apmeklētāji tos baro, un, nesaņēmuši ēdamo, var kļūt visai agresīvi. Tāpēc «Rīgas meži» lūdz būt uzmanīgiem gan pludmales apmeklētājus, gan tos, kuri baro gulbjus.

Kā norāda Mežaparka apsaimniekotāji, šie putni ar savu cieto knābi un spēcīgajiem spārniem var nodarīt cilvēkam sāpīgus miesas bojājumus. Ja gulbis sāk šņākt un saceļ spārnus, labāk atkāpties.

Ja ūdeņi neaizsalst un gulbji jūt, ka pārtikas pietiks, tie var palikt Latvijā pārziemot. Toties, ja pārtikas kādā ziemošanas vietā pietrūkst, gulbji un pīles var nonākt ļoti grūtā situācijā. Šī iemesla dēļ «Rīgas meži» aicina - vai nu ziemā barot putnus regulāri un pastāvīgi, vai arī nebarot nemaz.

Paugurknābja gulbis ir lielākais putns Latvijā un viens no smagākajiem lidojošajiem putniem pasaulē. Tas var svērt 10 līdz 15 kilogramus. Gulbim pieder Ginesa rekords spalvu skaita ziņā - tam ir ap 24 000 spalvu, no kurām lielākā daļa atrodas uz putna galvas un kakla. Jaunajiem gulbjiem spalvas ir nevis baltas, bet pelēki brūnas.