Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanā piesaistīti aptuveni 40 izmeklētāji

Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanā piesaistīti aptuveni 40 izmeklētāji, šodien žurnālistus informēja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Viņš uzsvēra, ka Zolitūdes lielveikala sabrukšanas izmeklēšana ir prioritāra. Tiek prognozēts, ka izmeklēšanas darbu izmaksas būs lielas. Procesa virzītājs arī izlems par ārvalstu ekspertu pieaicināšanu.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Kriminālprocess tika sākts par faktu pēc krimināllikuma 239.panta 2.daļas par būvniecības noteikumu pārkāpšanu. Šis pants paredz, ka par būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā sabrukusi būve vai tās daļa un ja ir izraisītas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis neizslēdz, ka Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas gaitā var mainīties nozieguma kvalifikācija.