Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arhitekts brīdina, ka blakus «Maxima» esošā daudzdzīvokļu māja jebkurā brīdī var sabrukt

Pēc Arhitekta Einara Vilņa versijas, blakus nu jau sagruvušajam veikalam «Maxima» esošā daudzdzīvokļu māja kuru katru brīdi var sabrukt,  tāpēc būtu jādomā, kā to nojaukt tā, lai kārtējo reizi neciestu cilvēki, lai nenotiktu vēl kāda traģēdija, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

Vilnis stāsta, ka uz veikala «Maxima» veikala kolonnu pārsegumiem notikusi celtniecība, blakus piebūvēta māja. Veikala priekšējā siena sagāzusies tādēļ, ka blakusesošajai mājai, kas būvēta vēlāk,priekšējā siena izspiedusies uz priekšu, un veikala paneļi spiesti uz priekšpusi. «Veikala ēkas paneļi ir paredzēti vertikālai slodzei, taču šajā gadījumā sanācis tā, ka tie spiesti no sāniem,» skaidro arhitekts.

Savu lomu nospēlējis arī ugunsgrēks uz veikala ēkas jumta, kura materiāla struktūra izmainīta. Šajā vietā arī bijis pirmais lūziens - jumta vidū, kur paneļiem ir visvājākais stiprinājums.

Arhitekts ir pārliecināts, ka, nojaucot veikala atlikušās drupas, daudzdzīvokļu māja, kuras priekšējā siena jau šobrīd ir izvirzījusies uz āru, sabruks, un tas ir tikai laika jautājums.

«Tas var būt pēc stundas, pēc divām dienām, varbūt pēc mēneša. Šajā situācijā tur dzīt iekšā cilvēkus, lai to nojauktu nost [ēku], nedrīkst. Tā jānojauc ar organizētu sprādzienu uz iekšpusi,» tā arhitekts.