Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdis Zatlers apmulsina lietuviešus, sēru dienā ierodoties modes skatē Viļņā

Ar šampanieša glāzēm rokās, svētdien, 24. novembrī bijušais Latvijas valsts prezidents Valdis Zatlers kopā ar savu sievu Lilitu viesojies Joza Statkeviča kolekcijas šovā Viļņā. Kā zināms, Statkevičs ir Lietuvā pazīstams modes mākslinieks.

Bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu svētdienas vakarā apmeklējis sava drauga, pazīstamā Lietuvas modes mākslinieka Joza Statkeviča kolekcijas šovu Viļņā, vēsta portāls «Lrytas.lt». Izdevums atzīmē, ka sakarā ar traģiskajiem pagājušās ceturtdienas notikumiem Rīgā «retais cerējis Viļņas «Siemens» arēnā rīkotajā Statkeviča kolekcijas prezentācijā ieraudzīt bijušo kaimiņvalsts vadītāju», tomēr viņš ieradies, «tādējādi apliecinot cieņu ne tikai lietuviešu māksliniekam, bet arī visai lietuviešu tautai».

«Grūtos brīžos mums jāturas kopā,» izteicies Zatlers, atzīstot, ka kādu brīdi šaubījies, vai sēru dienā doties uz Lietuvu. «Neraugoties uz sliktām lietām, mums jādomā uz priekšu. Jāapsver, ko varam darīt citādi, kā rīkoties, lai nākotnē tādas nelaimes neatkārtotos. Domāju, ka ir ļoti svarīgi uzturēt kontaktus ar citām valstīm, īpaši kaimiņiem. Esmu pateicīgs Lietuvai par atbalstu Latvijai grūtā mirklī. Tautu kontakti ļauj saprast, cik liela nozīme ir cilvēcībai.»

Šovs sācies ar klusuma brīdi Zolitūdes notikumu upuru piemiņai, raksta portāls, atgādinot, ka arī pirms gada šovu ievadījis piemiņas brīdis, toreiz veltīts nesen mūžībā aizgājušajam mākslinieka tēvam. «Uz Joza šovu braucu ik gadus. Man patīk viņa skates, tādēļ nevarēju palaist to garām,» sacījis Zatlers.

«Lrytas.lt» atzīmējis, ka bijušā Latvijas prezidenta sieva ir liela Statkeviča veidoto tērpu cienītāja. Augsto viesu pāris šai reizē savā garderobē izraudzījies tumšos toņus, bet Lilitas kundze, tāpat kā liela daļa šova viešņu, turējusi rokās baltu neļķes ziedu. Kā izteicies Zatlers, lai gan laiku nevar apturēt, tomēr ir iespējams pašam apstāties un pārdomāt, kas noticis un ko katrs personiski izdarījis ne tā. Viņš piebildis, ka ir gandarīts par klusuma minūti šova sākumā, kas «vedina padomāt par dzīvības trauslumu un apjēgt, kāds brīnums ir dzīve». «Ir jāprot par to priecāties,» sacījis eksprezidents.

Viņš pastāstījis, ka Rīgā valda nospiedoša atmosfēra un ne tikai sagruvusī «Maxima» ēka, bet visa pilsēta atgādina milzīgu kapsētu. «Briesmīgi. Bērni zaudējuši vecākus, vecāki - bērnus. Tādas lietas satriec. Taču par vienu lietu varam priecāties - cilvēki satuvinājušies, kļuvuši vienotāki. Neviens vairs nedomā, vai traģēdijā cietuši draugi vai ienaidnieki. Nelaime latviešus satuvinājusi. Tādos mirkļos grūti saskatīt kaut ko pozitīvu, tomēr vēlos visiem un katram uzlikt roku uz pleca un pateikt, ka nākotnē viss būs labāk,» piebildis Zatlers.

Iespējams, tādēļ bijušais Latvijas prezidents nolēmis sēru svētdienā tomēr doties uz Viļņu, spriež portāls. Zatlers atzinis, ka visvairāk viņam patikusi Statkeviča kolekcija, kurai iedvesmu mākslinieks smēlies Japānā. «Es pats ar ģimeni pirms dažiem mēnešiem viesojos Japānā, un šī austrumu zeme uz mani atstāja ļoti lielu iespaidu, tādēļ šis šovs man ieguva dubultu jēgu. Zināju, ka Jozs pavasarī bijis Japānā, tādēļ, atzīšos, cerēju, ka kolekcijā būs jūtams šīs valsts atspulgs,» viņš stāstījis.

Viesis nežēlojis komplimentus Statkeviča veikumam un īpaši uzteicis jaunās kolekcijas viengabalainību un no Ņujorkas atbraukušās lietuviešu supermodeles Editas Vilkevičiūtes iznācienu un «karalisko un reizē mūsdienīgo tērpu».