Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Karnīte: «Maxima» paļaujas uz austrumeiropiešu pieticību un īso atmiņu

 Cilvēku sašutums par veikala «Maxima» pārstāvju attieksmi pret sabiedrību pēc traģēdijas Zolitūdē ir saprotams un boikoti var ietekmēt uzņēmuma darbību, taču problēma ir daudz plašāka, sarunā Latvijas Radio atzīst ekonomiste Raita Karnīte.

Viņa norāda, ka šajos smagajos noziegumos ir ne tikai personīga vaina, bet sistēmas vaina, pirmkārt, kontroles trūkums.

«Te nu izpaužas tā Latvijas veiksmes stāsta ēnas puse, jeb monētas otra puse, ka tas faktiski ir būvēts uz kauliem, uz cilvēku nāvēm. Tā ir tā lielākā traģēdija, un viena pati «Maximas» boikotēšana tur neko nelīdzēs. Tā ir nepareiza valsts attīstības politika,» saka Karnīte.

««Maxima» paļaujas uz austrumeiropiešu pieticību un īso atmiņu, ka cilvēki arī turpmāk ies uz šo veikalu, ja tas būs tuvāk un lētāk,» tā Karnīte.

Līdzīgi domā arī mārketinga pasniedzēja Renāte Cāne - ««Maxima» paļaujas, ka cilvēku dusmas pierims».

Pēdējās dienās daudzi cilvēki sociālajos tīklos aicinājuši boikotēt «Maxima» veikalu tīklu visā Latvijā, šādi paužot sašutumu un neizpratni par uzņēmuma nemākulīgo skaidrošanos un cinisko attieksmi pret sabiedrību, kas vēlējās uzzināts Zolitūdes traģēdijas cēloņus.