Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mediķi: Ugunsdzēsēju glābēju varonīgā rīcība paliks mūsu piemiņā

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienests izsaka visdziļāko līdzjūtību visu 21.novembra traģēdijā Zolitūdē bojāgājušo ģimenēm.

«Patiesā cieņā noliecam galvu varonīgo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsēju glābēju priekšā, kuri riskējot ar savām dzīvībām, gāja bojā un tika ievainoti, glābjot zem lielveikala drupām cietušos,» norāda NMP dienests.

Kā stāsta traģēdijas vietā esošie NMP dienesta brigāžu mediķi – otrais nogruvums, ko viņi redzēja savām acīm, arī daudz pieredzējušajiem mediķiem bija milzīgs šoks. Vēl mirkli atpakaļ mediķi kopā plecu pie pleca darbojās ar šiem glābējiem, lai palīdzētu smagi cietušajiem, bet jau pēc brīža, pēc otrā nogruvuma mediķiem bija jācīnās par pašu glābēju dzīvībām.

NMP dienesta mediķi aicina visus Latvijas iedzīvotājus trešdien, 27.novembrī, kad notiks atvadu ceremonija no traģēdijā bojāgājušajiem VUGD ugunsdzēsējiem glābējiem, aizdegt svecīti šo varonīgu vīru piemiņai. «Pieminēsim viņus savās domās un saglabāsim atmiņās, lai tās mūs vieno, stiprina un stāsta arī mūsu bērniem par cilvēka drosmi, varonību un pašaizliedzību!Mūžīgā piemiņā!»