Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dirty Deal Teatro gaidāmas divas pirmizrādes un dramaturgu lasījumi

Dirty Deal Teatro decembrī gaidāmas divas pirmizrādes un divi dramaturgu lasījumi. 5. decembrī pirmizrādi piedzīvos režisores Ingas Tropas izrāde sākumskolas vecuma bērniem «Baltā grāmata». 10. decembrī pirmizrāde būs režisores Paulas Pļavnieces un horeogrāfes Katrīnas Albužes kopīgi veidotajai izrādei «Nobiedē mani», kas ir komisks vingrojumu komplekss ilgākai dzīvei. Tiks sākts dramaturgu lasījumu cikls «Teksts par tēmu» – režisoru tēmas dramaturgu izpildījumā –, kā arī Dirty Deal Teatro notiks jaunās dramaturģijas lasījumu «10 minūtes slavas Latvijā» Rīgas posms.

Izrāde sākumskolēniem «Baltā grāmata» ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Lai gan ceļojums notiek Jančuka pasaulē, tur pieredzētais bieži vien sasaucas ar notikumiem un sajūtām šodien. Kopīgais ceļojums atklāj pasauli aizvien vairāk un vairāk, top skaidri tās likumi un kārtībā, taču ik reiz, kad šķiet, kas viss tapis skaidrs, notiek kāds brīnums un pasaule paliek kā noslēpums. Pirmizrāde 5. decembrī plkst. 19:00, nākamās izrādes 7., 21., 22. decembrī plkst. 12:00.

Komēdijas «Nobiedē mani» veidotājas par savu izpētes objektu ir izvēlējušās vienas no lielākajām cilvēka bailēm – bailes no nāves. Ko darīt ar neizbēgamo faktu, ka ikvienam no mums reiz apstāsies sirds, aizvērsies acis un elpa aizplūdīs? Lai to uzzinātu izrādes veidotājas vienā mirklī kļūst par piecdesmit gadiem vecākas. Gaidīt beigas vai censties tās attālināt? Izrādes veidotājas un izpildītājas Paula un Katrīna beigas negaida, bet ir izstrādājušas apjomīgu vingrojumu un uzdevumu kompleksu dzīves ilguma pagarināšanai. Pirmizrāde 10. decembrī plkst. 19:00.

Decembrī būs skatāma arī izrāde «Pārmaiņu pārbaude», kuras tapšana sākās ar to, ka šī gada augustā pieci cilvēki atstāja Rīgā naudu un bankas kartes, lai uz desmit dienām dotos uz Dzelzavas pagastu simulēt finanšu apokalipsi jeb situāciju, kad naudai zudusi tās vērtībā. Vietējiem iedzīvotājiem apmaiņā pret pārtiku tika nolemts piedāvāt izrādes radošās komandas radīto mākslu. Izrāde ir stāsts gan par piedzīvoto Dzelzavā, gan mēģinājums izglābt pasauli no finanšu, ekoloģiskām un vēl citām draudošām apokalipsēm.

«Teksts par tēmu» lasījumos 18. decembrī plkst. 19:00 klausītāji dzirdēs topošā darba sižeta izklāstu un pirmās piecas lapas, kuras seši dramaturgi būs radījuši, balstoties uz sešu režisoru piedāvātām tēmām. Lasījumos klāt esošs būs arī tajā vakarā izvēlētās tēmas režisors, tādējādi par lasījumu būtiskāko sastāvdaļu kļūs diskusija starp dramaturgu, režisoru, lasījumu moderatoru un klausītājiem par to, kā dramaturgs ir atklājis izvēlēto tēmu, kāpēc tā atklāta tieši tā, cik klausītājiem ir aktuāla režisora piedāvātā tēma, un vai dzirdētais teksts un tēma ir tik interesanta, lai to realizētu izrādē?

Lasījumi un konkurss «10 minūtes slavas Latvijā» šajā teātra sezonā notiks visos Latvijas novados. Lasījumi noslēgsies maijā, kad labākās idejas vienuviet skanēs Rīgā konkursa finālā, kad katra novada klausītāju balsošanā izvēlētais uzvarētājs ar savu lugu iepazīstinās jau plašāku interesentu un teātra profesionāļu loku. Katra pasākuma uzvarētājs saņems arī naudas balvu. Konkurss sāksies ar Rīgas posmu 2. decembrī plkst. 19:00 Dirty Deal Teatro.

Tāpat Dirty Deal Teatro decembrī skatītājiem piedāvā piedalīties spēlē par pasaules kārtības veidošanu pēc naftas ēras beigām «Diena pēc naftas», redzēt romantisku igauņu komēdiju «Labākais cilvēks Tahkurannā», dzejas izrādi krievu valodā «Marina Cvetajeva», kolektīvu vakarēšanu kopā ar Ezīti, Lācēnu un Zaķi izrādē «Sen jau tā vajadzēja, Zaķi», kā arī izrādi par to, cik lieli mēs gribēsim būt 2020. gadā «Nacionālais attīstības plāns».