Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rosina neaplikt ar nodokli kompensācijas un ziedojumus Zolitūdes traģēdijā cietušajiem

Ziedojumiem un kompensācijām Zolitūdes traģēdijā cietušajiem paredz nepiemērot iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN).

Otrdien valdība skatīs Finanšu ministrijas (FM) rosinātos grozījumus likumā par IIN. Tie paredz nepiemērot IIN kompensācijām un ziedojumiem, kuri tiks izmaksāti Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem vai cietušajiem, informē FM.

Ņemot vērā ārkārtas situāciju saistībā ar notikušo traģēdiju, tiks rosināts steidzamības kārtā pieņemt likuma pārejas noteikumu normas, kas attieksies tieši uz šo traģēdiju.

Likumprojekta sagatavošanas laikā, uzreiz pēc notikušās traģēdijas, ministrijā ir vērsušās vairākas personas, atbalstot ministrijas vēlmi atbrīvot no IIN ziedojumus un kompensācijas, kuras tiks izmaksātas Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem vai cietušajiem.

Šobrīd saskaņā ar likumu kompensācijas, kas tiek izmaksātas brīvprātīgi (nevis saskaņā ar likumiem vai tiesas spriedumiem), tiek apliktas ar IIN, bet ar IIN netiek aplikta palīdzība no sabiedriskā labuma organizācijas (izņemot reliģisko organizāciju) līdzekļiem – gada neapliekamā minimuma apmērā (2013.gadā 540 lati).

Paredzēts, ka jauno normu varēs piemērot attiecībā uz veiktajām izmaksām pēc šā gada 21.novembra.

Par likumprojektu pēc tā atbalstīšanas Ministru kabinetā būs jālemj Saeimai.