Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NMPD sāk pārbaudi par informācijas noplūdi saistībā ar Zolitūdes traģēdiju

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) sākta dienesta izmeklēšana par faktu, ka piektdien, 22.novembrī, no dienesta darbinieka, kurš nebija iesaistīts traģēdijas seku likvidēšanā un palīdzības koordinēšanā, e-pasta ir nosūtīta informācija trešajām pusēm, kas saistās ar Zolitūdes traģēdiju, norādot ziņas par it kā bojāgājušiem, portālu «Apollo» informēja NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Kaut arī NMPD masu medijus iepriekš informēja, ka nav sniedzis ziņas par traģēdijā bojāgājušajiem, tomēr šāda informācija 22.novembrī parādījās medijos sākotnēji ar atsauci uz NMPD kā uz informācijas avotu.

«Pārbaudot publicēto informāciju, tika novērota sakritība publicētajam sarakstam un NMPD rīcībā esošajam sarakstam, taču jānorāda, ka NMPD rīcībā esošais bojāgājušo saraksts bija nepārbaudīts, tas nebija precīzs, jo bojāgājušie nebija vēl atpazīti. Šo procesu veica Valsts policija un tiklīdz tuvinieki bija atpazinuši visus traģēdija bojāgājušos, precīzais un patiesais saraksts tika nodots medijiem,» pastāstīja Bukša.

Līdz ar to sākotnēji publicētajā nopludinātajā sarakstā, piemēram, bija minēta persona, kas nemaz nebija atradusies negadījuma vietā, bet kā dokumenti bija atrasti pie bojāgājušā – šo informāciju tikai atpazīšanas procesā varēja noskaidrot policija. Turklāt NMPD sarakstā bija ziņas par traģēdijā cietušajiem, personas dati un sākotnējās diagnozes, kas ir ar likumu aizsargāta informācija un nav nododama trešajām pusēm bez pašu cietušo piekrišanas, taču kas iespējams notikušā rezultātā nodota trešajām pusēm.

NMPD atkārtoti uzsver – mediķu rīcībā pēc avārijām un citiem negadījumiem nevar būt precīzi dati par bojāgājušo personībām, jo mediķi neveic atpazīšanu un personu identifikāciju.

Notikušais ir nepieļaujams pārkāpums. Lai nepieļautu šādas situācijas un noskaidrotu visus notikušā apstākļus, NMPD ir sācis iekšēju izmeklēšanu – ar direktora Armanda Ploriņa rīkojumu ir izveidota izmeklēšanas komisija, kura uzsākusi darbu un kurai ir jānoskaidro notikušā apstākļi un vainīgās personas.

Atkarībā no komisijas atklātā, ja būs nepieciešams, NMPD vērsīsies arī tiesībsargājošās institūcijās.