Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas mērs savulaik pats balsojis par Valsts būvinspekcijas likvidēšanu

Rīgas mērs Nils Ušakovs («Saskaņas centrs») savulaik pats, būdams Saeimas deputāts 2009.gadā, balsojis par Būvniecības likuma grozījumiem, kas paredzēja arī Valsts būvinspekcijas likvidēšanu, liecina Saeimas arhīvs.

Ušakovs nobalsoja par likumprojektu galīgajā lasījumā, bet pirmajā lasījumā par likumprojektu viņš nebalsoja, liecina arhīvs.

Diskusijas par Valsts būvinspekcijas darbības atjaunošanu atsākušās pēc lielveikala sagrūšanas Zolitūdē. Traģēdijā dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vēl vairāki desmiti tika ievainoti.

Ušakova pārstāvošais SC ir kritizējis lēmumu likvidēt šo kontroles institūciju, pieprasot labot 2009.gadā «valdības pieļauto kļūdu». Saeimas arhīvs liecina, ka likuma izmaiņas atbalstīja arī citi SC Saeimas frakcijas pārstāvji.

Vēl otrdien intervijā Latvijas Radio Ušakovs pauda, ka ir divi varianti, kā rīkoties tālāk pēc traģēdijas Zolitūdē - atjaunot Valsts būvinspekciju vai paplašināt pašvaldības būvvaldes pilnvaras.

Komentējot tā laika rīcību Saeimā, Ušakovs ar savas preses sekretāres Olgas Proskurovas palīzību aģentūru BNS informēja, ka 2009.gada 29.maijā tika izdots Ministru kabineta rīkojums, kurš uzdeva reorganizēt Valsts Būvinspekciju, to likvidējot un tās funkcijas nodot Patērētāju tiesību aizsardzības centram, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai un Iekšlietu ministrijai.

Pēc šīs iestādes likvidācijas Saeima jau balsoja par grozījumiem Būvniecības likumā tehniski labojot tā redakciju un svītrojot pantus, kurā ir atsauce uz Būvinspekciju. Šis balsojums notika 2009.gada 12.jūnijā.

2009.gadā pieņemtais likums regulē turpmākās pašvaldības tiesības kontrolēt būvniecības procesus.