Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušajiem LM darbiniekiem piedāvās aktīvos nodarbinātības pasākumus

Uzņēmuma «Liepājas metalurgs» (LM) bijušie darbinieki varēs iesaistīties profesionālajās apmācībās un neformālo izglītības programmu apguvē, izmantojot Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansiālo atbalstu, portāls «Apollo» uzzināja Labklājības ministrijā (LM).

Profesionālās apmācības programmās papildus līdz 2014.gada beigām varēs iesaistīties 600 cilvēki, kas reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). Profesionālo apmācību īstenošanai līdz 2013.gada beigām bija paredzēti 1,9 miljoni latu. No darba atbrīvoto cilvēku papildu iesaistes nodrošināšanai 2014.gadā ir atvēlēti 473 388 lati, norāda LM.

Tāpat 500 bijušie LM darbinieki varēs iesaistīties neformālās izglītības programmās līdz 2014.gada beigām. Tam 2014.gadā piešķirts papildu finansējums 193 530 latu apmērā. Par to otrdien vienojās valdība.

Iespēja piedalīties aktīvās nodarbinātības pasākumos projekta «Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība Latvijā - 2» ietvaros kopumā būs nodrošināta 1100 no LM atlaistajiem darbiniekiem, kuri būs NVA reģistrējušies kā bezdarbnieki. Tas ļaus cilvēkiem uzturēt darba iemaņas, kā arī novērst viņu aizbraukšanu no Latvijas un nodrošināt ātrāku atgriešanos darba tirgū.

Tāpat, lai mazinātu sociālekonomiskos riskus, 150 no LM atlaistajiem darbiniekiem būs iespēja iesaistīties subsidētās nodarbinātības pasākumos projektā «Pasākumi noteiktām personu grupā». Šim nolūkam kopumā atvēlēti 173 214 lati.

Šajā ESF līdzfinansētajā projektā iesaista nelabvēlīgākā situācijā esošos darbiniekus, kas ieguvuši bezdarbnieka statusu. Projekta mērķis ir bezdarbnieku nodarbināšana valsts līdzfinansētajās darbavietās, lai palīdzētu bezdarbniekiem izprast darba tirgus prasības, veicinātu mērķa grupu bezdarbnieku iekļaušanos sabiedrībā un iekārtošanos pastāvīgā darbā.

NVA Liepājas filiālē 21.oktobrī bija reģistrēti 5123 bezdarbnieki, prognozēts, ka pēc darbinieku atbrīvošanas uzņēmumā šis skaits varētu pieaugt līdz 7000 cilvēkiem.

Turklāt ir jāņem vērā, ka bijušajiem LM darbiniekiem var būt apgrūtināta tūlītēja integrācija darba tirgū specifisko zināšanu metālapstrādes nozarē dēļ, norāda LM.