Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RD nolemj piešķirt pabalstus Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem un cietušajiem

Rīgas domes (RD) ārkārtas sēdē otrdien nolemts piešķirt vienreizējus pabalstus Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem un cietušajiem, informē RD.

Vienreizējs pabalsts līdz 1000 latu tiks piešķirts apbedīšanas izdevumu segšanai (izņemot bēru mielasta izdevumus) personai, kura uzņēmusies bojāgājušā apbedīšanu, pabalsts 10 000 latu apmērā pēc nodokļu nomaksas – bojāgājušo radiniekiem un vientuļu palikušo bērnu aizgādņiem, 5000 latu apmērā pēc nodokļu nomaksas – cietušajai personai, kurai traģēdijas rezultātā radušies smagi veselības traucējumi, un kurai ir piešķirta I vai II invaliditātes grupa.

Lai saņemtu apbedīšanas pabalstu, Rīgas Sociālajā dienestā sešu mēnešu laikā pēc bojāgājušā apbedīšanas jāiesniedz: iesniegumu par apbedīšanas izdevumu segšanu, norādot vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarētās dzīvesvietas adresi, kontu kredītiestādē, uz kuru pārskaitāma apbedīšanas izdevumu summa, bojā gājušās personas vārdu, uzvārdu un miršanas datumu; bojāgājušā miršanas apliecības kopiju, uzrādot oriģinālu; apbedīšanas izdevumus apliecinošus attaisnojuma dokumentus.

Lai saņemtu bojāgājušā radinieka vai bērna aizgādņa pabalstu, Rīgas Sociālajā dienestā viena gada laikā jāiesniedz: iesniegumu par pabalsta vai tā proporcionālās daļas piešķiršanu, norādot pabalsta saņēmēja vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarētās dzīvesvietas adresi un kontu kredītiestādē, bojāgājušā vārdu, uzvārdu un miršanas datumu; bojāgājušā miršanas apliecības kopiju, uzrādot oriģinālu.

Lai saņemtu cietušā pabalstu, pabalsta pieprasītājs vai pabalsta pieprasītāja pilnvarotā persona Rīgas Sociālajā dienestā iesniedz: iesniegumu, kurā norāda pabalsta saņēmēja vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarētās dzīvesvietas adresi, kontu kredītiestādē, uz kuru pārskaitāma pabalsta summa; Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas lēmuma, kas izdots ne vēlāk kā viena gada laikā līdz iesniegšanai Rīgas Sociālajā dienestā, kopiju, uzrādot oriģinālu.

Ja dokumenti tiek iesniegti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu apriti, iesniegt dokumentu kopijas un uzrādīt to oriģinālu nav nepieciešams.

Pabalsti tiks izmaksāti viena mēneša laikā pēc dokumentu iesniegšanas.