Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība veidos traģēdijas cēloņu izvērtēšanas komisiju

Sabiedrība par atklātību «Delna» saņēmusi valdības apstiprinājumu izveidot komisiju, kas atklāti, profesionāli un vispusīgu izanalizētu jomas, kuras skartas tirdzniecības centra «Maxima» jumta nobrukšanas izraisītajā traģēdijā, un sniegtu ieteikumus uzlabojumiem, portāls «Apollo» uzzināja organizācijā.  

«Delna», vērtējot starptautisko pieredzi, kā valstis darbojas pēc nacionālajām krīzēm un traģēdijām, kas prasījušas ievērojamu skaitu cilvēku upuru, ir rosinājusi valdībai izveidot augsta līmeņa komisiju, kas nodrošinātu visaptverošas atbildes sabiedrībai un novērstu nākotnē šādu traģēdiju atkārtošanos.

Valdība šodien pieņēma lēmumu izveidot komisiju, kas strādās paralēli kriminālajai izmeklēšanai. Komisija, balstoties uz iesaistīto pušu sniegto informāciju, noskaidros, kas trūkst un kas jādara, lai nākotnē šādas traģēdijas nenotiktu.

«Jomas, kuras esam identificējuši, kas iziet ārpus izmeklēšanas procesa ir būvniecība, civilā aizsardzība, trauksmes cēlēju aizsardzība, privātā sektora atbildība, apdrošināšana, tiesu sistēma, u.c. Ieteikumi dotu pamatu izveidot labāku, drošāku un no korupcijas brīvu vidi visiem Latvijas iedzīvotājiem,» norāda «Delnas» direktors Gundars Jankovs.

«Sabiedrība uzmanīgi seko ziņām par policijas veikto kriminālizmeklēšanu, arī «Delna» gaida rezultātus. Tomēr notikušais prasa uzdot daudz plašākus jautājumus, kas iziet ārpus kriminālizmeklēšanas. Un šis darbs jāsāk nekavējoties,» teic «Delnas» padomes priekšsēdētāja Inese Voika.

Jankovs norāda, ka šī būs komisija, ka sniegs priekšlikumus, nevis meklēs vainīgos, kuras darbs būs operatīvs, profesionāls, vispusīgs, caurspīdīgs un nodrošinās sabiedrisko informatīvo pieprasījumu par turamākajiem uzlabojumiem. «Mēs sagaidām, ka šai komisijai tiks piešķirts mandāts, lai priekšlikumi tiktu virzīti ieviešanai dzīvē bez aizķeršanās,» skaidro «Delnas» direktors.

Valstij ir jāgarantē, ka traģiskais gadījums tiks ātri izmeklēts un atbildīgās institūcijas nevilcināsies ar lēmuma pieņemšanu. «Delna» turpinās uzraudzīt arī traģiskā negadījuma kriminālprocesa gaitu, kā arī vērtēs tiesu sistēmas operativitāti lietas izskatīšanā.