Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par Zolitūdes traģēdijā mirušo datu nopludināšanu no amata atstādināts Šics

Par iespējamu Zolitūdes traģēdijā mirušo vēl nepārbaudīto datu nodošanu trešajām personām uz dienesta izmeklēšanas laiku atstādināts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietnieks Mārtiņš Šics.

Šics aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir atstādināts un ir sniedzis NMPD rīcībā esošo informāciju par Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem tīmekļa vietnes «nekropole.info» vadībai, lai tā varētu salīdzināt savā rīcībā esošos datus, kas iegūti no notikuma vietā esošajiem cilvēkiem, un informēt sabiedrību par bojāgājušajiem.

Šics savā rīcībā pārkāpumus nesaskata.

Vaicāts, cik detalizēta informācija tika nodota tīmekļa vietnes veidotājiem, Šics teica, ka nekādu slepenu informāciju neesot nodevis, bet tikai tik daudz, lai cilvēki varētu pārliecināties, vai viņu tuvinieki ir vai nav gājuši bojā traģēdijā.

Tāpat viņš uzsvēra, ka informācija nodota profesionāliem juristiem.

Šics uzskata, ka šāda mēroga traģēdijās informācija par cietušajiem un bojāgājušajiem ir jādod visām organizācijām, kas iesaistītas krīzes risināšanā, un iedzīvotājiem tā ir jāsniedz ātri. Viņaprāt, ir absurdi vairākas dienas neinformēt cilvēkus par tuvinieku likteni.

«Es rīkojos iedzīvotāju labā,» sacīja Šics, paužot viedokli, ka «nekropole.info» sniegtā informācija nomierināja tūkstošiem cilvēku Latvijā un ārvalstīs, kuri bija noraizējušies par tuviniekiem.

Šics arī domā, ka «nekropole.info» būs būtisks «spēlētājs» līdzīgās krīzes situācijās nākotnē, jo valsts informācijas sistēmas nav sagatavotas tik lielam apmeklējumu skaitam.

Tāpat viņš piebilda, ka patlaban viņam ir atņemtas visas darba ierīces, tostarp telefons, dators un kabineta atslēgas.

Kā ziņots, NMPD sācis dienesta pārbaudi par iespējamu informācijas noplūdi saistībā ar Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem.

Kā aģentūru LETA informēja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša, piektdien, 22.novembrī, no dienesta darbinieka e-pasta, kurš nebija iesaistīts Zolitūdes traģēdijas seku likvidēšanā un palīdzības koordinēšanā, trešajām pusēm ir nosūtītas ziņas par it kā bojāgājušajiem.

Iepriekš LETA ziņoja, ka 22.novembrī nepilnīgs bojāgājušo personu saraksts ar atsauci uz NMPD tika publicēts tīmekļa vietnē «nekropole.info».

NMPD pārstāvji uzsvēra, ka nav snieguši un nesniegs informāciju masu medijiem par traģēdijā bojāgājušajiem. Tomēr, pārbaudot publicēto informāciju, dienests novērojis sakritību starp publicēto sarakstu un NMPD rīcībā esošo sarakstu, norāda Bukša.

Viņa arī uzsver, ka NMPD sarakstā bija ziņas par traģēdijā cietušajiem, personas dati un sākotnējās diagnozes, kas ir ar likumu aizsargāta informācija un nav nododama trešajām pusēm bez pašu cietušo piekrišanas. Iespējams, notikušā rezultātā šī informācija nodota trešajām pusēm.

«Notikušais ir nepieļaujams pārkāpums. Lai nepieļautu šādas situācijas un noskaidrotu visus notikušā apstākļus, NMPD ir sācis iekšēju izmeklēšanu - ar direktora Armanda Ploriņa rīkojumu ir izveidota izmeklēšanas komisija, kura sākusi darbu un kurai ir jānoskaidro notikušā apstākļi un vainīgās personas. Atkarībā no komisijas atklātā, ja būs nepieciešams, NMPD vērsīsies arī tiesībsargājošās institūcijās,» norāda NMPD pārstāve.