Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Informatīvo sūtījumu par eiro saņems visas mājsaimniecības Latvijā

Līdz novembra beigām katra Latvijas mājsaimniecība pastkastē saņems Finanšu ministrijas (FM) izstrādāto sūtījumu, kurā apkopota svarīgākā praktiskā informācija par valūtas maiņas norisi Latvijā 2014.gada 1.janvārī, portāls «Apollo» uzzināja FM.

Informatīvā izdevuma tirāža ir 1 252 400 eksemplāru. Vienlaikus izdevums pieejams arī lejupielādei www.eiro.lv gan latviešu, gan krievu valodā.

«Izdevumā atrodama detalizēta karte, kurā ikkatrs varēs atrast savai dzīvesvietai tuvākās naudas maiņas vietas, špikeri ar pārrēķina piemēriem, populārākās summas latos un eiro, ko izgriezt un nolikt labi redzamā vietā, ieteikumus rīcībai, lai valūtas maiņa ritētu vienkārši un droši, un daudz citas noderīgas informācijas,» saka Finanšu ministrijas Eiro komunikācijas nodaļas vadītāja Ināra Rubene. «Tāpēc aicinām šo izdevumu saglabāt, lai turpmākajos mēnešos varētu tajā ieskatīties ikreiz, kad tas nepieciešams.»

Lai informācija iedzīvotājiem būtu pēc iespējas saistošāka un ērtāk lietojama, izdevums ir saturiski pielāgots katram Latvijas reģionam – iekļaujot attiecīgā reģiona naudas maiņas vietas. Sūtījumu katra Latvijas mājsaimniecība saņems ar Latvijas Pasta starpniecību. Drukātu izdevumu krievu valodā iedzīvotāji visā Latvijā var vaicāt un saņemt Latvijas Pasta klientu apkalpošanas vietās.

Informatīvā sūtījuma mērķis ir nodrošināt visiem iedzīvotājiem praktisko informāciju par eiro ieviešanu un sniegt atbildes uz būtiskākajiem jautājumiem.

Atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem iedzīvotāji un uzņēmēji var saņemt, arī zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 8000 3000, vai rakstot uz info@eiro.lv. Iedzīvotāji un uzņēmēji ir aicināti apmeklēt kādu no semināriem, ko bez maksas visā Latvijā organizē gan Finanšu ministrijas Eiro birojs, Latvijas Banka, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un citi.

Semināru norises datumiem un vietai var sekot www.eiro.lv. Tāpat šajā interneta vietnē ir pieejams plašs informatīvo materiālu klāsts, tai skaitā audio un video formātā iedzīvotājiem, uzņēmējiem, skolām. Tas paredzēts gan uzziņai, gan lai nodotu līdzcilvēkiem, kuriem nav pieejas internetam. Visi materiāli ir brīvi izmantojami, norādot informācijas avotu – interneta vietni www.eiro.lv.