Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Timošenko sākusi badastreiku

Notiesātā Ukrainas ekspremjere Jūlija Timošenko sākusi badastreiku, šādi solidarizējoties ar tūkstošiem demonstrantu, kurus saniknojis valdības lēmums atteikties no asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES).

Par Timošenko lēmumu sākt badastreiku tika paziņots pirmdien, kad Kijevas centrā aptuveni 20 000 opozīcijas atbalstītāju tika nolasīta politiķes vēstule.

«Es paziņoju, ka sāku beztermiņa badastreiku, pieprasot, lai [prezidents Viktors] Janukovičs paraksta asociācijas un brīvās tirdzniecības līgumu ar ES,» teikts ekspremjeres paziņojumā.

Tikmēr otrdien Kijevā jau trešo dienu pēc kārtas turpinās demonstrācijas, un sagaidāms, ka vakarā Eiropas laukumā pulcēsies tūkstošiem protestētāju.

Demonstranti Kijevas centrā uzslējuši vairāk nekā 20 teltis, kurās aktīvisti nakšņo, lai nodrošinātu, ka likumsargi neslēdz laukumu, kurā tiek rīkoti lielākie piketi.

LETA jau ziņoja, ka Ukrainas parlaments pagājušajā nedēļā tā arī nespēja vienoties par likumprojektu, kas ļautu Timošenko doties ārstēties uz ārvalstīm. Pēc tam Ukrainas valdība paziņoja, ka tā aptur ES asociācijas līguma parakstīšanas sagatavošanas procesu. Šis lēmums faktiski likvidēja iespējas parakstīt līgumu Viļņas samitā, kas nozīmē, ka tagad process var ievilkties uz vairākiem gadiem.

Visām pusēm pieņemams Timošenko lietas risinājums bija viena no galvenajām Briseles prasībām Kijevai pirms asociācijas līguma parakstīšanas.

Lai gan Ukrainas valdība šādu lēmumu skaidroja ar «nacionālās drošības» apsvērumiem, novērotāji nešaubās, ka Kijeva padevusies Maskavas spiedienam.

Protestējot pret Ukrainas valdības lēmumu, svētdien, pirmdien un otrdien Kijevas ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku, un demonstrācijas turpinās.