Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Homburg» domā par atbalstu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem

«Homburg» grupa domā, kā sniegt atbalstu Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo un cietušo ģimenēm.

«Homburg» grupas pārstāvis Joss Frujters sarunā ar biznesa portālu «Nozare.lv» apliecināja, ka uzņēmums noteikti plāno atbalstīt traģēdijas upurus un šajā jautājumā liela loma būs arī apdrošināšanai.

«Homburg» grupa Zolitūdes traģēdijā cietušo un viņu tuvinieku atbalstam jau ziedojusi 50 000 eiro jeb 35 140 latu.

Frujters sacīja, ka tas ir īstermiņa risinājums, taču tiek domāts arī par ilgtermiņa atbalstu. Konkrētākas ieceres gan uzņēmuma pārstāvis nevarēja komentēt, norādot, ka par šo jautājumu konsultējas ar Labklājības ministriju, varas iestādēm, kā arī sava loma būs apdrošinātājam. Traģēdija apdrošinātājiem radīs ilgtermiņa saistības atlīdzību jomā, prognozēja Frujters. Detalizētas nianses par apdrošināšanu «Homburg» grupas pārstāvis nesniedza, vien atzina, ka apdrošināšanā ir daudz aspektu un sarunas ar apdrošinātājiem jau ir notikušas.

Frujters izteica dziļu līdzjūtību veikala sabrukšanā bojāgājušo un cietušo ģimenēm. Viņš atzina, ka šī ir neizmērojama traģēdija un «Homburg» grupa ar tik traģisku notikumu saskaras pirmoreiz, lai arī grupas uzņēmumi jau daudzus gadus strādā daudzviet pasaulē, attīstot daudz lielākus projektus. Notikušais ir pārdzīvojums arī visiem projektā iesaistītājiem, jo cilvēki vēlējās radīt ko labu, taču iznāca pretējais, atzina grupas pārstāvis.

Nekustamo īpašumu Zolitūdē - daudzstāvu dzīvojamo māju un lielveikalu tai blakus - attīstīja «Homburg» grupas uzņēmums SIA «Homburg Zolitude». 21.novembrī iebruka jumts pirmās būvniecības kārtas laikā izbūvētajam lielveikalam, un bojā gāja 54 cilvēki.

Kompleksa pirmā kārta tika pabeigta 2011.gada nogalē, kad tika atklāts iepirkšanās centrs. Ēkas daļa, kurā atradās sagruvušais «Maxima» veikals, patlaban pieder ar «Maxima Latvija» saistītajam SIA «Tineo».

Zolitūdes kompleksa otrās kārtas - 12 stāvu dzīvokļu kompleksa - celtniecība tika sākta 2013.gada maijā.

Pēc traģēdijas otrās kārtas būvniecība tika apturēta. «Homburg» grupa vispirms pārliecināsies par to, ka Zolitūdē sagruvušajam lielveikalam blakus esošais daudzstāvu dzīvojamais nams ir drošs, bet attiecībā uz tālāku nama nākotni attīstītājs vēlas rast sabiedrības interesēm atbilstošāko risinājumu.

Attīstītājs cer, ka kopā ar pašvaldību un valdību varētu atrast piemērotu ilgtermiņa risinājumu.

Vaicāts, vai saskata iespēju ēku saglabāt, vai tā tomēr būtu jānojauc, Frujters uzsvēra: «Kad būsim pārliecinājušies, ka ēka nav bojāta un ir droša, tad mēģināsim atrast risinājumu, kas ir sabiedrībai pieņemams. Ja vispārējais noskaņojums būs tāds, ka ēku var saglabāt, tad varam strādāt pie risinājuma, kas dotu vislielāko ieguldījumu sabiedrībai. Ja izrādīsies, ka šī ēka ir bojāta, tad, protams, tā būs jānojauc.»