Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Maxima» būvprojekta arhitekti lūguši apturēt viņu sertifikātus

Pirmdien Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Sertificēšanas centrs ir saņēmis sertificēto arhitektu - daudzstāvu dzīvojamās ēkas un tirdzniecības centra «Maxima» Priedaines ielā 20 būvprojekta vadītāja Andra Kalinkas un SIA «Kubs» valdes priekšsēdētājas Zanes Kalinkas - iesniegumus ar lūgumu līdz minētā objekta avārijas cēloņu izmeklēšanas beigām apturēt viņu arhitekta prakses sertifikātu darbību, informē LAS.

LAS Sertificēšanas centra padome, respektējot viņu lūgumu, no šā gada 26.novembra līdz avārijas cēloņu izmeklēšanas beigām pieņem glabāšanā A.Kalinkas un Z.Kalinkas izsniegtos arhitekta prakses sertifikātus un amata zīmogus.

Par pieņemto lēmumu tiek informēts būvprakses un arhitektu prakses sertifikātu reģistrs.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji. Iebrukušo veikalu «Maxima» projektēja arhitektu birojs «Kubs». Ēkas būvkonstruktors ir SIA «HND Grupa».

Informācija arhitektūras portālā «A4D» liecina, ka projektētās ēkas Priedaines ielā 20 pirmajā stāvā un piebūvē izvietots tirdzniecības centrs, bet, sākot no otrā stāva, bija paredzēti dzīvokļi. Starp pirmajā stāvā izvietotajām tirdzniecības centra noliktavu telpām un otro stāvu bija plānots tehniskais stāvs, kurā savāktas visas komunikācijas, kas apkalpo dzīvojamos stāvus. Veikala jumtu bija iecerēts apzaļumot, tas būtu ekspluatējams un izmantojams dzīvojamās mājas iedzīvotāju atpūtas vajadzībām un bērnu spēļu laukumam. Apzaļumošanas darbi bija sākušies tikai šogad, lai gan veikals darbību uzsāka jau 2011.gadā.