Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiks apbalvoti 600 VUGD un policijas darbinieki

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), Valsts policijas (VP) un pašvaldības darbinieki, kuri piedalījās Zolitūdes veikala «Maxima» traģēdijas seku likvidēšanā, saņems apbalvojumus un prēmijas.

Iekšlietu ministrijas Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja Gunta Skrebele aģentūrai LETA pastāstīja, ka Iekšlietu ministrija (IeM) nākamajai valdības sēdei gatavo līdzekļu pieprasījumu, kas paredzēti ugunsdzēsēju un policistu prēmēšanai.

Šobrīd tiek vērtēts, kādi apbalvojumi un summas tiks piešķirtas VUGD un VP darbiniekiem. Paredzēts apbalvot aptuveni 600 VUGD un VP darbiniekus, kuri piedalījās Zolitūdes «Maxima» traģēdiju seku likvidēšanā un izmeklēšanā.

Tāpat Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) preses sekretāre Olga Proskurova aģentūrai LETA sacīja, ka obligāti tiks apbalvoti visi pašvaldības darbinieki, kuri strādāja Zolitūdes traģēdijas seku likvidēšanā, tostarp ne tikai pašvaldības policisti, bet arī sociālie darbinieki, psihologi un visi pārējie, kas bija uz vietas.

Pagaidām vēl konkrēti par atzinību izteikšanu nav lemts, bet, kad tas notiks, Rīgas dome par to informēs, norādīja Proskurova.

Jau ziņots, ka vakar VUGD pabeidza glābšanas un meklēšanas darbus sabrukušā «Maxima» veikala teritorijā, aģentūru LETA informēja VUGD preses pārstāve Viktorija Šembele.

Ugunsdzēsēji glābēji ir pārmeklējuši visu sabrukušā veikala teritoriju un jaunus bojāgājušos vairs nebija atraduši.

Vakar bija atlicis pārmeklēt vēl divas vietas, kas tika paveikts. Pēc tam, kad ugunsdzēsēji glābēji bija pārmeklējuši visas sabrukušās konstrukcijas, notikuma vietu vēlreiz pārstaigāja kinologi ar suņiem. Patlaban notiek aprīkojuma savākšana, pēc kuras ugunsdzēsēji glābēji dosies prom no notikuma vietas.

Sabrukušā veikala bīstamajā zonā strādāja glābēji no vairākiem reģioniem, tostarp arī dienesta vadība, reģionālo struktūrvienību un daļu komandieri. Kopējais VUGD amatpersonu un darbinieku skaits, kas piedalījās glābšanas un meklēšanas darbos, sniedza tehnisko nodrošinājumu, koordinēja darbu veikšanu un veica citus darbus, bija 557 cilvēki.

Jau ziņots, ka aizvadītajā naktī glābēji turpināja strādāt Zolitūdē sabrukušā lielveikala «Maxima» drupās, bet neviens jauns traģēdijas upuris netika atrasts. Šembele atzīmēja, ka drupu pārcilāšanas darbi noritēja ļoti lēnām un uzmanīgi.

Kā ziņots, Zolitūdes veikala «Maxima» drupās atrastas 54 cilvēku mirstīgās atliekas. Pēdējais līķis no gruvešiem tika iznests sestdien ap plkst.18. Amatpersonas paudušas cerību, ka vēl vairāk upuru atrasti netiks, turklāt arī teorētiski šāda iespēja ir sarukusi līdz minimumam.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, tostarp trīs ugunsdzēsēji, bet vēl vairāki desmiti guva smagus savainojumus.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Lai pieminētu šīs traģēdijas upurus, vakar plkst.10 visā Latvijā bija klusuma brīdis.