Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Realia»: Hipotekārie kredīti kļūst arvien pieejamāki

Kā stāsta kompānijas «Realia» nekustamo īpašumu speciāliste Irina Dukule, bankas kļuvušas atsaucīgākas un arī cilvēki vairs nebaidās ņemt aizdevumus īpašuma iegādei. Tiesa, pie nosacījuma, ka klienta maksātspēja ir pārliecinoša un nepastāv būtiski riski, kas apdraudētu kredīta atmaksu nākotnē. Arī nekustamajam īpašumam, ko plānots iegādāt, jābūt likvīdam un noteikti jāveic pirmā iemaksa - naudas vai cita nekustamā īpašuma veidā.

Vidējā kredītu likme, kādu piešķir bankas un kas atkarīga no klienta maksātspējas, īpašumu vērtības un citiem faktoriem, ir 2.5-5%. Vidējais termiņš, uz kādu tiek ņems aizdevums, ir 15 - 20 gadi.

Izvēloties iegādāties nekustamo īpašumu kompānijā «Realia», tiek piedāvāta speciālista palīdzība visos ar aizdevuma saņemšanu saistītajos jautājumos. «Mēs sadarbojamies ar praktiski visām Latvijas bankām un, izvērtējot klienta situāciju, varam piedāvāt viņam visizdevīgāko risinājumu aizdevuma saņemšanai konkrētā bankā. Cilvēkam, kas ikdienā nepārzina banku darbību, grūti orientēties to piedāvājumos, tāpat nav zināmi arī dažādi jautājumi un situācijas, kas jāņem vērā. Sadarbojoties ar «Realia», nav jāraizējas par šīm problēmām. Mēs arī palīdzam klientam sagatavot visus dokumentus, kas nepieciešami iesniegšanai bankā,» paskaidro Dukule. Uz banku klientam līdzi dodas arī «Realia» pārstāvis, lai vēlreiz pārliecinātos par dokumentu atbilstību, un, kā saka Dukules kundze, atbalstītu savu klientu tik atbildīgā brīdī. «Ja mēs esam uzņēmušies saistības par klientu, mēs tās ievērojam visu laiku. Jūtamies atbildīgi par klientu un mūsu pienākums ir viņu atbalstīt,» viņa uzsver.

Hipotekāros kredītus privātpersonām šobrīd lielākoties izsniedz privātmāju vai dzīvokļu iegādei. Netiek finansēti zemes īpašumi, izņemot gadījumus, ja uz zemes ir iesākta ēkas būvniecība. Par kredītu saņemšanas iespējām interesējas arī ārvalstu klienti - tos iespējams saņemt Latvijas bankās ar nosacījumu, ka Latvijā tiek iegādāts īpašums. Tiesa, nosacījumi ir striktāki, piemēram, pirmajai iemaksai jābūt 50% no nekustamā īpašuma vērtības.