Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ieviešot eiro, samazināsies sods par braukšanu vilcienā bez biļetes

No 2014.gada 1.janvāra  Latvijā norēķinos sāks izmanto eiro valūtu, līdz ar to līgumsods par braukšanu bez biļetes vilcienos būs no desmit līdz 15 eiro, informē AS «Pasažieru vilciens».

Līgumsods par braukšanu bez samaksas vai braukšanai derīgas biļetes elektrovilcienos būs desmit eiro, bet dīzeļvilcienos – 15 eiro. Savukārt līgumsods par virsnormas bagāžas un dzīvnieku neapmaksātu pārvadāšanu būs piecu eiro apmērā.

Līgumsoda apmēri noteikti saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.599 «Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība» 114.punktu.

AS «Pasažieru vilciens» atgādina, ka, iekāpjot vilcienā, pasažierim ir jābūt braukšanai derīgai biļetei vai tā nekavējoties pēc iekāpšanas jāiegādājas pie konduktora. Ja pasažieris izmanto elektronisko biļeti, tad viņa pienākums ir nekavējoties pēc iekāpšanas vilcienā elektronisko biļeti reģistrēt (validēt) pie konduktora.

Līdz 1.janvārim pasažieriem par braukšanu bez biļetes sabiedriskajā transportlīdzeklī reģionālajos starppilsētu nozīmes vai starptautiskajos maršrutos ir paredzēts naudas sods desmit (14,21 eiro) līdz 15 (21,30) latu apmērā.