Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Advokāts sagatavojis likumprojektu par kompensāciju izmaksu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem

Zvērināts advokāts Aldis Gobzems sagatavojis likumprojektu par kompensāciju izmaksu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, norādot, ka vienam noziedzīgā nodarījumā cietušajam jāizmaksā valsts kompensācija 250 mēneša darba algu apmērā jeb 50 000 latu apmērā.

Kā aģentūru LETA informēja Gobzems, likumprojekta "Valsts kompensāciju veikala "Maxima" Zolitūdē sabrukšanā cietušajiem likums" mērķis ir nodrošināt fiziskajai personai, kura Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā ir atzīta par cietušo veikala "Maxima" sabrukšanā, tiesības saņemt valsts kompensāciju par radīto morālo aizskārumu, fiziskajām ciešanām vai mantisko zaudējumu.

Cietušajam ir tiesības uz valsts kompensāciju arī tad, ja veikala "Maxima" sabrukšanas noziedzīga nodarījuma izdarītājs vai viņa līdzdalībnieks nav noskaidrots vai viņš nav saucams pie kriminālatbildības. Tiesības uz valsts kompensāciju ir, ja noziedzīga nodarījuma rezultātā iestājusies personas nāve vai cietušajam nodarīti smagi vai vidēja smaguma miesas bojājumi.

Vienam noziedzīgā nodarījumā cietušajam izmaksājamās valsts kompensācijas maksimālais apmērs ir Latvijas noteiktās 250 minimālās mēneša darba algas. Izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru aprēķina, ņemot vērā minimālās mēneša darba algas apmēru, kāds noteikts brīdī, kad persona atzīta par cietušo.

Tāpat likumprojektā norādīts, ka, ja noziedzīga nodarījuma rezultātā iestājusies vairāku personu nāve, cietušajam izmaksā valsts kompensāciju atbilstoši to personu skaitam, kuru nāve, sakarā ar ko persona atzīta par cietušo, ir iestājusies noziedzīga nodarījuma rezultātā.

Ja noziedzīga nodarījuma rezultātā iestājusies personas nāve un kriminālprocesā par cietušajiem atzītas vairākas personas, šīm personām izmaksā valsts kompensāciju, sadalot to proporcionāli cietušo skaitam.

Valsts kompensāciju izmaksā par cietušo atzītajai personai vienā maksājumā, un to izmaksā mēneša laikā pēc dienas, kad pieņemts lēmums par valsts kompensācijas izmaksāšanu.

Valsts kompensācijas izmaksāšanu veiks Jurid