Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Homburg» pārstāvji jūtas atbildīgi par notikušo; neredz, ko vajadzēja darīt citādāk

Sagruvušā tirdzniecības centra Priedaines ielā 20 attīstītāju un līdzīpašnieku «Homburg» pārstāvji atzīst, ka jūtas atbildīgi par traģēdiju, tomēr neredz, ko būtu darījuši nepareizi attiecībā uz būvnieku izvēli vai kontroli.

«Jebkurš cilvēks, kuram ir dvēsele, jūtas vienā vai otrā veidā atbildīgs par nelaimes gadījumu. Vai tas nozīmē, ka tu esi juridiski atbildīgs? Visi, kas šeit strādāja, ir asarās un saka: mēs tik smagi strādājām, lai radītu ko skaistu, bet tas radījis neiedomājamas sekas. (..) Bet atbildība likuma priekšā ir cits jautājums, tās noskaidrošana ir varas iestāžu ziņā,» intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» sacīja lielveikala attīstītāja un līdzīpašnieka «Homburg» pārstāvis Joss Frujters (Jos Fruytier).

Viņš piebilda, ka sadarbojas ar «Homburg» grupu daudzus gadus un šī ir pirmā reize, kad noticis kaut kas tik ļoti traģisks un tādā mērogā. «Šī viņiem ir jauna un ļoti šausminoša pieredze,» atzīmēja Frujters.

Savukārt projekta attīstītāju Lietuvas «Homburg Valda» pārstāvis Džeimss Torpejs norādīja, ka kompānija īpašnieku uzdevumā projektam izvēlējās uzņēmumus, kas šķita vislabākie. «Par viņiem bija ļoti labas atsauksmes, bankas viņus ieteica. Ja tagad paraugās atpakaļ – vai mēs izvēlējāmies īstos cilvēkus, vai mēs kaut ko palaidām garām? Sākotnēji projektam bija ļoti laba enerģija. Mēs vēlējāmies radīt kaut ko skaistu Zolitūdes iedzīvotājiem, bet tas, kas notika, ir vārdos neizsakāms,» viņš teica.

Otrdien preses konferencē Frujters arī atzīmēja, ka vainīgajiem ir jāsaņem sods. «Redzot šīs nelaimes apmērus, taisnībai ir jābūt un vainīgajiem ir jāsaņem sods. Visticamāk, tam būs krimināls aspekts. Tāda ir realitāte. Lai kurš būtu iesaistīts un kurš galu galā tiks saukts pie atbildības, man viņu ir žēl, jo tādu nastu uz saviem pleciem nevēlas neviens,» viņš sacīja.

Tāpat Frujters minēja, ka no biznesa viedokļa vienīgais, ko kompānija šobrīd var darīt, ir mācīties no kļūdām un mēģināt palīdzēt sabiedrībai un cietušajām ģimenēm. «No biznesa viedokļa raugoties, vienīgais, ko mēs tagad varam darīt, ir mācīties no savām kļūdām un mēģināt palīdzēt sabiedrībai un ģimenēm,» viņš teica.

Savukārt Torpejs preses konferencē piebilda, ka finansiālā palīdzība cietušajiem un ģimenēm tiks sniegta īstermiņa un ilgtermiņa formā, bet par to paredzēts vienoties ar Labklājības ministriju.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka tirdzniecības centra ēku Priedaines ielā 20, kuras jumts 21. novembrī iebruka, nogalinot 54 cilvēkus un ievainojot vēl vairākus desmitus, un tai blakus topošo daudzdzīvokļu namu attīstīja uzņēmums «Homburg Zolitude», kam pašlaik pieder trešdaļa no šī īpašuma. Divas trešdaļas šī objekta attīstītājs 2012. gadā pārdevis ar «Maxima Latvija» dibinātajam, bet tagad ar «Maxima» grupas īpašniekiem saistītajam «Tineo». Būvdarbus veica uzņēmums «Re&Re».