Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas izglītības iestāžu tuvumā vairs nevarēs reklamēt neveselīgu pārtiku

Rīgas domes sēdē šodien apstiprināti Rīgas pilsētas būvvaldes sagatavotie grozījumi saistošajos noteikumos par reklāmām un izkārtnēm, kas paredz ierobežot neveselīgas pārtikas reklāmu izglītības iestāžu tuvumā.

Lai mazinātu neveselīgas pārtikas reklāmas ietekmi uz jūtīgāko auditoriju, bērniem, noteikumos iekļauta norma, kas aizliedz izvietot saldināto dzērienu, izņemot sulu un nektāru, enerģijas dzērienu un čipsu reklāmu 50 metru rādiusā ap izglītības iestāžu ēkām un būvēm. Šis ierobežojums netiks attiecināts uz augstskolām un koledžām.

Idejas autors ir Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs, kurš sākotnēji rosinājis šādu liegumu ieviest 100 metru rādiusā ap izglītības iestādēm, taču ierobežojumi mīkstināti, jo nozares pārstāvji diskusijās norādījuši, ka reklāmām jau tagad ir daudz ierobežojumu, turklāt reklāmas tirgus ir ļoti mazs, līdz ar to paliktu ļoti maz vietu, kur šādu reklāmu izvietot.

Turpmāk reklāmās Rīgā būs arī aizliegts izmantot skaņu efektus, izvietot reklāmas ap kokiem un stabiem, tāpat būs aizliegts reklāmās izmantot gaismas iekārtas ar bākuguņu veida efektiem.

Noteikumi aizliegs ar mobilajām reklāmām braukt sastrēgumstundās - darba dienās no plkst.7 līdz 10 un no plkst.16 līdz 19. Tāpat būs aizliegts reklāmas uzkrāsot vai uzlīmēt uz ielas, ietves seguma, izņemot tirdzniecības centru un universālveikalu teritorijas ārpus Rīgas vēsturiskā centra.

Rīgas domes deputāts Olafs Pulks (V) ierosināja aizliegt mobilās reklāmas arī Vēsturiskajā centrā darba dienās no plkst.7 līdz 8.30 un no plkst.17.30, izņemot reklāmu uz sabiedriskā transporta un reklāmu uz cilvēku pārnēsāta stenda, transparenta un tamlīdzīga palīglīdzekļa. Tāpat viņš vēlējās, lai tiktu svītroti šā gada sākumā pieņemtie Priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas nosacījumi, kas liedz izvietot politisko reklāmu vēsturiskās apbūves teritorijā, ieskaitot pilsētas vēsturisko centru, Mežaparku, Āgenskalnu un vairumu citu Rīgas apkaimju, taču viņa priekšlikumi netika atbalstīti.

Jau ziņots, ka būvvaldes speciālisti norāda, ka saistošo noteikumu projekta galvenais mērķis ir harmoniski attīstīta pilsētvide, lai reklāmas nedominētu pār arhitektūru, nekļūtu pārāk agresīvas, bet tajā pašā laikā neliegtu iespēju uzņēmējiem sevi reklamēt.

Saistošo noteikumu izpildi kontrolēs Rīgas pilsētas būvvalde, kas pārkāpumu gadījumā noformēs administratīvos protokolus.

Grozījumu izstrādāšanas gaitā notikušas konsultācijas ar Vides reklāmas asociāciju, Latvijas Reklāmas asociāciju un Latvijas Ārstu biedrības prezidentu Pēteri Apini.

Pēc Rīgas domes gala lēmuma pieņemšanas noteikumi tiks nosūtīti izvērtēšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Noteikumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis».

iskās palīdzības administrācija. Tās lēmumu par valsts kompensācijas izmaksāšanu vai atteikumu izmaksāt valsts kompensāciju var apstrīdēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā, iesniedzot attiecīgu iesniegumu Juridiskās palīdzības administrācijai.

Tālāk Tieslietu ministrijas lēmumu, kas pieņemts, izskatot šā panta pirmajā daļā minēto apstrīdēšanas iesniegumu, Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

Gobzems norāda, ka tuvākajā laikā likumprojekts tiks iesniegts Saeimā, un viņš meklēšot risinājumus, kā to izdarīt.

Kā ziņots, Zolitūdē 21.novembra vakarā, iebrūkot lielveikala «Maxima» jumtam, drupās dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Bīstamo darba apstākļu dēļ bojāgājušo mirstīgo atlieku meklēšana turpinājās četras dienas.

Policija izvirzījusi trīs versijas par šīs traģēdijas iemesliem. Pirmā versija ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija saistīta ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, proti, jumta seguma papildināšanu ar dažādiem materiāliem, veidojot ziemas dārzu un bērnu rotaļu laukumu.