Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RD opozīcija prasa atbrīvot no darba Rīgas būvvaldes vadītāju

Otrdien Rīgas domes (RD) «Vienotības» deputāti pieprasīja atbrīvot no amata Rīgas būvvaldes vadītāju Ingusu Vircavu.  Šādu lēmumu deputāti pieņēma pēc domes ārkārtas sēdes, kurā Vircavs ziņoja par «Maximas» veikala projektu un ekspluatāciju, portāls «Apollo» uzzināja partijā.

«Vienotības» deputāti kritizēja būvvaldes atļauju izveidot uz lielveikala jumta būvlaukumu, laikā, kad veikalā ir apmeklētāji un darbinieki. Deputāti aizrādīja, ka netika izvērtēts, kādu ietekmi uz lielveikala «Maxima» drošību atstāja pieguļošās daudzdzīvokļu ēkas celtniecība.

«Rīgas būvvalde ir atbildīga par būvniecības kontroli Rīgā. Šī atbildība ir jāizprot un pilnā mērā jāuzņemas būvvaldes vadībai. Savukārt par būvvaldes kvalitāti un spēju pildīt savus likumā noteiktos pienākumus, atbildība ir jāuzņemas Rīgas domes priekšsēdētājam, kura tiešā pakļautībā Rīgas būvvalde atrodas. Ja atbildība par notikušo Maximas traģēdiju netiks pilnībā apzināta, nekas mūs nevar pasargāt no līdzīgas traģēdijas nākotnē,» uzskata RD «Vienotības» frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte.

Rīgas pilsētas būvvalde ir pašvaldības iestāde, kas Rīgā pārzina un kontrolē būvniecību. Tā ir domes pakļautībā esoša iestāde, par kuras darbu atbild domes vadītājs.

Deputāti uzskata, ka Vircava nespēja uzņemties atbildību par kvalitatīvu, Būvniecības likumam, Ministru kabineta vispārējiem būvniecības noteikumiem un Rīgas pilsētas būvvaldes nolikumam atbilstošu Rīgas pilsētas būvvaldes darba organizēšanu un vadīšanu neļauj viņam turpināt darbu būvvaldes vadītāja amatā.