Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EK sekos Londonas plāniem rumāņu un bulgāru ieceļotāju lietā

Ņemot vērā, ka Lielbritānija atbilstoši mediju ziņām grasoties ierobežot Rumānijas un Bulgārijas imigrantu tiesības, Eiropas Komisija (EK) šajā lietā uzturēs īpašu modrību, pirmdien apliecināja Briseles amatpersonas.

Astoņās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs - arī Lielbritānijā un Francijā - Rumānijas un Bulgārijas pilsoņiem noteikto ierobežojumu termiņš beigsies 2014.gada 1.janvārī.

Līdz ar ierobežojumu termiņa beigām Rumānijas un Bulgārijas pilsoņiem šajās astoņās ES valstīs būs tieši tādas pašas darba un sociālās tiesības kā visiem citiem ES dalībvalstu pilsoņiem.

Vairāki britu politiķi pauduši bažas, ka šo Austrumeiropas valstu pilsoņi ieradīsies Apvienotajā Karalistē rekordlielā skaitā.

EK preses sekretārs Džonatons Tods pirmdien sacīja, ka komisija izvērtēs Lielbritānijas plānus tad, kad būs zināmas to detaļas.

«Kad Apvienotās Karalistes valdība viesīs skaidrību par pārmaiņām, kuras tā grasās īstenot attiecībā uz to, kāda Apvienotajā Karalistē citu ES dalībvalstu pilsoņiem ir pieejamība pabalstiem, tad komisija centīsies nodrošināt, lai šie soļi pilnībā atbilst ES noteikumiem par brīvu pārvietošanos,» sacīja Tods.

Lielbritānijā Konservatīvās partijas politiķi pieprasījuši premjerministram Deividam Kemeronam vienpusējā kārtā noteikt papildu ierobežojumus Rumānijas un Bulgārijas pilsoņiem, neraugoties uz ES normām.

Briti tagad gribot liegt Rumānijas un Bulgārijas pilsoņiem saņemt darba meklētāju pabalstus gada laikā pēc viņu ierašanās Apvienotajā Karalistē. Šādas izmaiņas, domājams, tiktu apstrīdētas tiesās. Patlaban ierobežojumu termiņš ir trīs mēneši.

Kemerons esot gatavs iziet uz ilgstošu tiesāšanos, kā svētdien skaidroja kreisais britu laikraksts «The Guardian», apmaiņā pret popularitātes pieaugumu sabiedriskās domas aptaujās.

Dalībvalstīm jau tagad ir tiesības izraidīt citu ES valstu pilsoņus no savas teritorijas, ja viņi kļuvuši par «pārmērīgu slogu sociālās palīdzības sistēmai».

Pirmdien izplatītajā EK dokumentā par ES pilsoņu brīvas pārvietošanās jautājumiem norādīts, ka dalībvalstu varasiestādēm ir tiesības, ievērojot stingrus nosacījums, atņemt personai tiesības uz uzturēšanos valstī.

Piemēram, Beļģija pērn lūgusi valsti pamest 1200 bez darba palikušiem ES pilsoņiem. Daudzi no viņiem bija Francijas un Itālijas pilsoņi.