Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers par Šica atstādināšanu: Šis nav tik būtisks pārkāpums

Vērtējot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietnieka Mārtiņa Šica atstādināšanu uz dienesta izmeklēšanas laiku par iespējamu Zolitūdes traģēdijā mirušo vēl nepārbaudīto datu nodošanu trešajām personām, premjers Valdis Dombrovskis (V) pauda, ka pārkāpums ir izdarīts, taču tas nav tik būtisks.

Dombrovskis trešdienas rītā sarunā Latvijas Radio sacīja, ka Šica atstādināšanas jautājums nebūtu jāsaista ar uzraugošo institūciju atbildību, būvnieku atbildību vai «Maxima» atbildību.

Premjers norādīja, ka zināmi pārkāpumi ir izdarīti, tomēr šobrīd tie nav būtiskākie jautājumi.

«Šis nav tas būtiskākais pārkāpums vai jautājums, nedomāju, ka šeit sekos kādas bargas sankcijas,» sacīja Dombrovskis.

Viņš skaidroja, ka strīds bijis par to, ka saraksts jāpublisko pārbaudīts un tad, kad ir notikusi cietušo identifikācija. Dombrovskis sacīja, ka šis saraksts bija izplatīts nepārbaudīts un tur bija neprecīza informācija, tas var nodarīt lielus pārdzīvojumus tuviniekiem, un šajā gadījumā svarīgi, lai informācija tiktu dota precīza.

Kā vēstīja LETA, Šics savā rīcībā pārkāpumus nesaskata.

Vaicāts, cik detalizēta informācija tika nodota tīmekļa vietnes veidotājiem, Šics teica, ka nekādu slepenu informāciju neesot nodevis, bet tikai tik daudz, lai cilvēki varētu pārliecināties, vai viņu tuvinieki ir vai nav gājuši bojā traģēdijā.

Tāpat viņš uzsvēra, ka informācija nodota profesionāliem juristiem.

Šics uzskata, ka šāda mēroga traģēdijās informācija par cietušajiem un bojāgājušajiem ir jādod visām organizācijām, kas iesaistītas krīzes risināšanā, un iedzīvotājiem tā ir jāsniedz ātri. Viņaprāt, ir absurdi vairākas dienas neinformēt cilvēkus par tuvinieku likteni.

«Es rīkojos iedzīvotāju labā,» sacīja Šics, paužot viedokli, ka «nekropole.info» sniegtā informācija nomierināja tūkstošiem cilvēku Latvijā un ārvalstīs, kuri bija noraizējušies par tuviniekiem.