Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Rimi»: Signalizācijas ieslēgšanās gadījumā apsargam nekavējoties jānoskaidro iemesls

Saskaņā ar uzņēmuma iekšējās kārtības drošības instrukcijām, atskanot ugunsdzēsības trauksmei, apsardzes darbiniekiem nekavējoties jānoskaidro trauksmes iemesls, biznesa portālam «Nozare.lv» stāsta «Rimi Latvia» pārstāve Laura Podskočija.

Tas jāveic tāpēc, lai saprastu, kurā virzienā nepieciešamības gadījumā veikt darbinieku un pircēju evakuāciju. Tāpat jāinformē atbildīgie dienesti par iespējamo ārkārtas situāciju veikalā.

Lēmumu par darbinieku un pircēju evakuāciju «Rimi» un «Supernetto» veikalos pieņem apsargs kopā ar veikala vadītāju vai atbildīgo personu, kas konkrētajā brīdī tur atrodas. «Izvērtējot notikušo Zolitūdē, mēs patlaban vēlreiz pārskatām uzņēmuma iekšējās kārtības drošības instrukcijas, lai precizētu, vai ir nepieciešamas kādas korekcijas un papildinājumi.»

Ugunsdrošības detektori «Rimi Latvia» veikalos reaģē uz piedūmojumu un karstumu, savlaicīgi brīdinot par iespējamiem ugunsgrēka draudiem. Taču gadījumos, ja veikalā radusies lielāka tvaika koncentrācija, piemēram, virtuvē, vai arī detektors ir bojāts, signalizācija var nostrādāt arī nepamatoti. «Šādās situācijās, kad nav apdraudējuma ne cilvēku dzīvībai, ne veselībai nav pamata veikt evakuāciju,» atzīmē Podskočija.

Rakstiska instrukcija, kā rīkoties ārkārtas situācijās un kā veicama pircēju un darbinieku evakuācija, pieejama katrā «Rimi» un «Supernetto» veikalā pie veikala vadītāja. Sākot darba gaitas, ikviens «Rimi» darbinieks pilnībā iepazīstas ar «Ugunsdrošības instrukciju» un «Drošības un kontroles instrukciju», kā arī vienreiz gadā tiek veiktas praktiskās nodarbības šo zināšanu pārbaudei.

Mācības notiek saskaņā ar veikalu individuālo mācību norises plānu, līdz ar to katrā no «Rimi» un «Supernetto» veikaliem tās tiek organizētas atsevišķi. Piemēram, pagājušajā nedēļā notika mācības «Rimi» hipermārketā Daugavpilī, kā arī «Rimi» veikalā tirdzniecības centrā «A7». «Rimi Latvia» veikalu darbinieki piedalās arī papildu evakuācijas mācībās, ko organizē tirdzniecības centri, piemēram, «Alfa», «Spice».

Apsardzes pakalpojumus «Rimi» un «Supernetto» veikalos nodrošina profesionāli apsardzes uzņēmumi, ar kuriem sadarbojamies jau vairāku gadu garumā - SIA «Grifs AG», AS «G4S Latvia» un SIA «Recruit». «Līdz ar to droši varam teikt, ka ikviens apsardzes darbinieks ir instruēts, kā rīkoties ārkārtas situācijās un kā organizēt darbinieku un pircēju evakuāciju,» uzsver «Rimi» pārstāve.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji.

Kopumā slimnīcās bija vērsušies 39 cilvēki, no tiem 29 pacientus slimnīcās nogādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, bet desmit pēc palīdzības vērsās paši.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.