Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pauniņš: Šogad «Re&Re» skārušās traģēdijas var radīt problēmas uzņēmumam

Šogad notikušie traģiskie negadījumi divos objektos, kuru būvniecībā piedalās SIA «Re&Re» - ugunsgrēks Rīgas pilī un Zolitūdes traģēdija -, radīs problēmas uzņēmumam, tomēr uzņēmuma vadība cer, ka «Re&Re» ir nākotne būvniecības nozarē, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja «Re&Re» valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš.

«Jebkurai kompānijai reizēm gadās kāda melnā josla. «Re&Re» šāda melnā josla ir iekritusi šī gada otrajā pusē. Abi divi šie notikumi ir dažādi un ar dažādām sekām, tomēr tajos abos ir kādi zīmīgi punkti. Runājot par ugunsgrēku Rīgas pilī, līdz pat šai dienai nav skaidrs, kāpēc tas ir izcēlies. Esam veikuši visus iekšējos auditus, un mums ir skaidrība, ka būvnieki nav bijuši klāt tajā vietā, kur izcēlās ugunsgrēks. Tagad uzņēmumam ir pārbaudījums sakarā ar Zolitūdes traģēdiju, kurā sekas ir daudz smagākas, tāpēc vēlamies pēc iespējas ātrāk saprast šīs nelaimes cēloņus un izdarīt no tā secinājumus, lai tas nekad neatkārtotos,» sacīja Pauniņš.

Jautāts, vai pēc šiem notikumiem «Re&Re» ir cerības uz kādiem pasūtījumiem nākotnē un vai tas neradīs paliekošas problēmas uzņēmumam, Pauniņš atbildēja apstiprinoši, ka tas radīs problēmas uzņēmumam.

«Esam izstrādājuši savu situācijas vadības plānu, paredzam doties pie visiem saviem pasūtītājiem un skaidrot viņiem to, kas ir noticis Zolitūdē. Plānots veikt arī visu esošo objektu pārbaudes. Strādājam pie tā, lai parādītu, ka «Re&Re» ir atbildīgs uzņēmums. Ceru, ka mums ir nākotne šajā nozarē,» sacīja Pauniņš.

Patlaban līdz notikušā apstākļu noskaidrošanai ir apturēta Zolitūdes projekta otrās kārtas būvniecība. Jautāts, vai gadījumā, ja tā netiek atjaunota, tas radīs zaudējumus «Re&Re», Pauniņš norādīja, ka objekta nepabeigšana var radīt zaudējumus.

«Lielākie zaudējumi gan radīsies šī objekta īpašniekam un attīstītājam «Homburg Zolitūde». Mums šie zaudējumi nebūs lieli, jo šis objekts principā jau ir pabeigts. Tur palikuši tikai iekšējās apdares darbi, un liela daļa materiālu arī jau ir savesti un nopirkti,» piebilda Pauniņš.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji.

Kopumā slimnīcās bija vērsušies 39 cilvēki, no tiem 29 pacientus slimnīcās nogādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, bet desmit pēc palīdzības vērsās paši.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.