Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Simtiem cilvēku atvadās no Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem glābējiem

Šorīt Rīgas Doma baznīcā atvadīties no Zolitūdes traģēdijā bojā gājušiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbiniekiem Viļņa Šteinīša, Edgara Reinfelda un Sergeja Ižika atnākuši vairāki simti iekšlietu sistēmas darbinieku, bojā gājušo kolēģi, tuvinieki un amatpersonas.

Atvadīties bija ieradies arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) un vicemērs Andris Ameriks (GKR).

Kā novēroja aģentūra LETA, uz bērēm bija ieradušies arī citi ministri un Saeimas deputāti.

Rīgas reģiona pārvaldes 5.daļas komandieris kapteinis Šteinītis zemes klēpī tiks guldīts Klapkalnciema kapos, Rīgas reģiona pārvaldes 1.daļas inspektora dežurants virsleitnants Reinfelds atdusēsies Tērvetes novada Bukaišu pagasta Trušu kapos, bet Rīgas reģiona pārvaldes 1.daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Ižiks mūža mieru radīs Vecumnieku pagasta Katrīnas kapos.

Radinieku lūgums ir bēru ceremonijas laikā nefotografēt un nefilmēt.

Atvadu ceremonijas laikā šodien no plkst.7 līdz 12 ir slēgta transportlīdzekļu satiksme 11.novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai. Transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana minētājā ielas posmā tika liegta jau no vakardienas plkst.20.

Satiksme slēgta arī Poļu gāte posmā no 11.novembra krastmalas līdz Pils ielai, kā arī Bīskapa gāte posmā no Herdera laukuma līdz 11.novembra krastmalai. Šajā laikā tiek organizēta divvirzienu satiksme Pils ielas posmā no Poļu gātes līdz Doma laukumam un Doma laukumā, posmā no Pils līdz Jēkaba ielai.

Transportlīdzekļu apstāšanās ir aizliegta 11.novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai, 11.novembra krastmalai pieguļošajā paralēlajā ielā Vecrīgas pusē, starp Bīskapa gāti un Poļu gāti, Herdera laukumā, Doma laukumā, kā arī Bīskapa gātē no Herdera laukuma līdz 11.novembra krastmalai.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.