Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Maxima» - viens no līderiem darba tiesību un aizsardzības pārkāpumos

Mazumtirgotājs «Maxima Latvija» ir viens no līderiem darba tiesību un darba aizsardzības pārkāpumos, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» teica Valsts Darba inspekcijas (VDI) direktors Renārs Lūsis.

 VDI ir sākusi divas administratīvo pārkāpuma lietvedības saistībā ar traģēdiju «Maxima» lielveikalā Zolitūdē. Lūsis prognozēja, ka izmeklēšana varētu ilgt līdz diviem mēnešiem.

Lūsis norādīja, ka Zolitūdes traģēdijas sakarā aptaujāti 20 liecinieki, tostarp arī veikala «Maxima» darbinieki, cilvēki VDI sūta dažāda veida informāciju, fotogrāfijas, kas tiks izvērtētas izmeklēšanas laikā.

Lūsis norādīja, ka visvairāk iesniegumu tiek saņemts par darba tiesību jautājumiem - darba samaksu, virsstundu laiku, kas netiek uzskaitīts, darbalaiku, atpūtas laiku, kas netiek uzskaitīts.

Pagājušajā gadā no 18 iesniegumiem, kas tika saņemti no veikalu tīkla «Maxima» darbiniekiem, 17 bija tieši par darba tiesībām un tikai viens par darba aizsardzību, kas bijis ļoti nopietns, jo šajā gadījumā darbinieki nebija apmācīti par darba aizsardzību, tostarp arī evakuēšanos ārkārtas situācijās, par ko tika piemērots maksimālais soda mērs - 1000 latu.

Lūsis stāstīja, ka pārējie iesniegumi bija par darba tiesību aspektiem. Diemžēl,  VDI ierodoties veikalos, cilvēki bieži vien nebija gatavi atklāties un stāstīt par darba apstākļiem, kas, viņaprāt, liecina par darbinieku «bijību» par iespējām sankcijām no veikala vadības, ja atklātos viņu identitāte.